REKLAMA

Eligiusz Mich chce zachować posadę wicestarosty ostrowieckiego

  • Autor: PAP/PSZ
  • 03 października 2017 14:56
Eligiusz Mich chce zachować posadę wicestarosty ostrowieckiego Platforma Obywatelska przechodzi trudne dni w powiecie ostrowieckim. (fot. Authentic Creations / Shutterstock.com)

Wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich poinformował 3 października, że nie zamierza rezygnować ze stanowiska po tym, jak Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury partii w powiecie. Dodał, że deklarację o zawieszeniu członkostwa w PO chce złożyć ponad 50 osób.

• W strukturach PO partii w powiecie ostrowieckim działa 158 członków.

• Dotychczas powiatem rządziła koalicja PO-PiS.

• Koalicja przestała istnieć w momencie rozwiązania struktur PO.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). "Ta decyzja została podjęta na mój wniosek" - powiedział PAP komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.

Jak podkreślił, powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. "Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii" - mówił polityk.

We wtorek krytycznie do tej decyzji odniósł się dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich. "To była koalicja samorządowa, która nie powinna być upolityczniana" - powiedział PAP.

"Zajmujemy się sprawami bliskimi dla ludzi - m.in. służba zdrowia, infrastruktura drogowa czy oświata. To są zadania, co do których z koalicjantem nie mieliśmy żadnych rozbieżności" - dodał Mich. Przypomniał, że podobna współpraca PO z PiS na poziomie samorządu "działa m.in. w Warszawie na Bemowie i wielu miastach śląskich".

Mich podkreślił jednak, że ze strony formalnej koalicja przestała istnieć w momencie rozwiązania struktur PO. Sam nie zamierza rezygnować z funkcji wicestarosty powiatu ostrowieckiego. "Na radnego zostałem wybrany w powszechnych wyborach i dla mnie to jest dużo większa wartość niż partyjne decyzje, które nie mogą być ponad tym, co stało się przez akt wyborczy" - zaznaczył.

"W tej chwili mam deklarację ponad 50 osób, które chcą złożyć wniosek do komisarza ws. zawieszenia członkostwa w partii. Będę się jeszcze z nimi spotykał, żeby rozważyć, czy podjąć tego typu manifestację, czy może lepiej poczekać do wyborów wewnętrznych w partii, które odbędą się za miesiąc" - powiedział Mich.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian, który w rozmowie z PAP zapewnił, że "jeśli Pan Mich i inne osoby chcą dalej współpracować z PiS, to nie ma w tym żadnego problemu", jednak nie mogą tego robić pod szyldem PO. "Ogólna polityka krajowa partii rządzącej nie mogła być wspierana przez Platformę, nawet na poziomie lokalnym" - dodał.

Szaginian poinformował, że w strukturach partii w powiecie ostrowieckim działa 158 członków. "Muszę spotkać się z każdym z nich i dopiero wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej" - zapewnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bratpokrętacza 2017-10-03 15:22:37
    To typowe działanie POkrętaczy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA