REKLAMA

Elżbieta Bieńkowska komentuje wyniki wyborów

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 15:35
Elżbieta Bieńkowska komentuje wyniki wyborów Polska komisarz UE Elżbieta Bieńkowska zapewniła w środę, że chce współpracować z przyszłym rządem Polski tak, jak współpracowała z odchodzącym gabinetem Ewy Kopacz (fot. PTWP)

- To był demokratyczny wybór, to były wolne wybory. Będzie nowy rząd w Polsce i musimy, chcemy z tym rządem współpracować na takich samych zasadach jak wcześniej - oświadczyła polska komisarz UE Elżbieta Bieńkowska.

Dodała, że bardzo negatywnie ocenia pojawiające się w niektórych krajach UE komentarze, że za brak solidarności w sprawie uchodźców należałoby obciąć fundusze strukturalne.

- Bardzo negatywnie odbieram łączenie tego (kwestii uchodźców) z funduszami strukturalnymi - powiedziała Bieńkowska, dodając, że dla złagodzenia kryzysu migracyjnego konieczne jest zarówno okazanie przez kraje UE solidarności, jak i odpowiedzialności.

Za odbieraniem funduszy strukturalnych krajom niechętnym przejmowaniu uchodźców opowiedział się szef eurogrupy, holenderski minister finansów Jeroen Dijsselbloem.

- Kraj, który jest członkiem UE i który odmawia przyjęcia uchodźców, powinien otrzymywać mniej środków z Brukseli - powiedział Dijsselbloem, cytowany przez agencję dpa, która zaznaczyła, że wypowiedź była reakcją na zwycięstwo narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA