REKLAMA

Elżbieta Kruk: Jacek Kurski w kwestii organizacji festiwalu w Opolu jest niewinny

 • Autor: PAP/AT
 • 26 maja 2017 09:32
Elżbieta Kruk: Jacek Kurski w kwestii organizacji festiwalu w Opolu jest niewinny Prezes TVP jest niewinny - uważa Elżbieta Kruk (Jacek Kurski, fot. youtube.com)

Prezes TVP Jacek Kurski jest niewinny. W tej sytuacji cóż mógł zrobić prezes TVP, jeśli spotyka się z takim działaniem prezydenta Opola, zupełnie dla mnie niezrozumiałym, niewytłumaczalnym - powiedziała posłanka PiS, przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu Elżbieta Kruk.

• Władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który był planowany na 9 czerwca.

• Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć wypowiadając umowę - powiedziała Elżbieta Kruk.

• Prezes TVP Jacek Kurski w kwestii organizacji festiwalu jest niewinny - oceniła.

Kruk była pytana w piątek w RMF FM o kwestię organizacji festiwalu polskiej piosenki w Opolu. "Nie podoba mi się, że nie będzie festiwalu w Opolu. Najpewniej najbardziej nie podoba się to opolanom, taksówkarzom, hotelarzom z Opola, restauratorom, ale cóż zrobić" - powiedziała posłanka PiS. "Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć, wypowiadając umowę (na organizację festiwalu - red.)" - dodała.

Jej zdaniem w tej sytuacji prezes TVP Jacek Kurski jest niewinny. "W tej sytuacji cóż mógł zrobić prezes TVP, jeśli spotyka się z takim działaniem prezydenta Opola, zupełnie dla mnie niezrozumiałym, niewytłumaczalnym" - uważa Kruk.

Czytaj też: Gliński: Polityka weszła do kultury. Wygląda to na zorganizowaną akcję

Według niej w kwestii organizacji festiwalu w błąd wprowadza się także artystów. "To jest konsekwencja gry toczonej m.in. przez prezydenta Opola. Jeśli ktoś słyszy informacje, bierze je za prawdziwe, a takie nie są, to ja rozumiem pewne zachowania artystów" - zaznaczyła.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest od 1963 roku (fot.wikipedia.org/Flickr/Łukasz Skrzypecki)

W poniedziałek władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który był planowany na 9 czerwca. Powodem - jak podano - jest niewywiązywanie się Telewizji Polskiej z zapisów umowy. W ostatnich dniach z udziału w imprezie zrezygnowało wielu czołowych artystów, w tym Maryla Rodowicz, która miała wystąpić tam z jubileuszowym koncertem.

W reakcji na tę decyzję TVP poinformowała, że pomimo rozwiązaniu umowy na organizację festiwalu odbędzie się on w zbliżonym terminie. Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście, a telewizja wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie od Opola.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Antykomuch 2017-06-07 14:26:21
  Do kucharz: Walczyłem z komuną (pod własnym sztandarem) i szanuję papieża ale uważam że ci którzy myślą lub czują inaczej mają prawo do demonstrowania tego, w tym przez sztukę. Gdybyśmy im na to nie pozwalali to w czym bylibyśmy lepsi od komunistów?
 • kucharz 2017-06-07 14:11:31
  Do Antykomuch: Popierasz tych co "walczyli" z komuną pod sztandarami Papieża, którego teraz Twoi pobratymcy w "wolnych" sztukach obrażają, profanują, poniżają. No "ładnie". Na pewno Soros przyśle Ci premię. I pochwali w jadłospisie.
 • Antykomuch 2017-06-07 13:44:11
  Nie ma zgody na cenzurę i ideologiczną ocenę sztuki w demokratycznym. Nie po to Polacy walczyli z komuną o wolność słowa żeby oglądać znowu ideowo słuszne spektakle.
 • kwiatlipy 2017-06-07 13:17:54
  Z poniższych łgarstw widać wyraźnie, że "wypowiadający" się, służą wyłącznie POkrętaczom i ich duchowemu opiekunowi oraz sponsorowi Sorosowi. To prosta droga do efektu zarzucanych sieci na Polskę przez zachodni kapitał w tym Moskwę. Ale jak już się tak stanie i Polska zostanie wprowadzona kolejny raz w ślepą uliczkę przez sprzedajnych zdrajców, POkrętacze dalej będą twierdzić, że to wina Kurskiego, Kaczyńskiego i całego PiS-u. Za to inne siły nie będą się zastanawiać kto tu winien. Wyrżną wszystkich.
 • Kurski S....syn 2017-05-28 23:33:27
  Kurski to wazny Pacholek Kaczynskiego,robi tym oszolomom wode z Mozgu jak jeszcze go maja.
 • Brawo 2017-05-26 13:37:11
  Brawo Prezydencie Opola.Kurski to kawal S....na zdrajcy.
 • Komisarz ds Kultury 2017-05-26 09:51:26
  Odpowiedź jest prosta, nic by się nie stało gdyby Kurski nie próbował cenzury i selekcji artystów ze względu na ich poglądy polityczne. Rozumiem prezydenta Opola ze nie zgadza się na PRLowskie metody zarządzania kulturą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA