REKLAMA

Emir Kataru rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce

  • Autor: PAP
  • 05 maja 2017 11:56
Emir Kataru rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce Prezydent Andrzej Duda i Emir Państwa Katar Szejk Tamim Bin Hamad Al-Thani (Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta)

Od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce emir Kataru Tamim ibn Hamad Al-Thani. Po rozmowie w „cztery oczy” z prezydentem Andrzejem Dudą odbędą się rozmowy plenarne delegacji.

W obecności prezydentów zostaną także podpisane dokumenty. Następnie prezydent Polski i emir Kataru wygłoszą oświadczenia dla mediów.

Podpisane zostanie "Memorandum o Porozumieniu pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Katar o Powołaniu Wspólnego Komitetu do spraw Współpracy". Podpisy pod dokumentem złożą szefowie MSZ Polski i Kataru Witold Waszczykowski oraz szejk Mohammed ibn Abdulrahman ibn Jassim Al-Thani.

Szef katarskiego MSZ oraz wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podpiszą natomiast "Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Katar o współpracy w dziedzinie kultury".

Ministrowie zdrowia Polski i Kataru Konstanty Radziwiłł oraz pani Hanan Mohamed Al-Kuwari podpiszą "Porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Katar o współpracy w dziedzinie nauk medycznych i ochrony zdrowia".

Po południu w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczyste śniadanie na cześć emira Kataru.

Podczas wizyty w Warszawie emir Kataru spotka się także z premier Beatą Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Realista 2017-05-05 14:12:40
    Przyjechał sprzedać gaz i tyle. Zaczęliśmy kupować od USA to reagują. Reszta to pic i fotomontaż.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA