REKLAMA

Episkopat zachęca do udziału w wyborach. ”To obowiązek”

  • Autor: TM
  • 09 października 2015 11:38
Episkopat zachęca do udziału w wyborach. ”To obowiązek” Biskupi zachęcają wszystkich wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem. Fot. facebook.com

Biskupi zachęcają Polaków do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych. Każdy obywatel, zwłaszcza wierzący, ma zarówno prawo jak i obowiązek wziąć udział w wyborach 25 października - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Episkopat.

Biskupi powołują się oni między innymi na słowa papieża Franciszka, który w adhortacji ,,Evangelii Gaudium" napisał, że: "odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym".

"Nie wiązać się z żadną partią"

Kościelni hierarchowie cytują również stwierdzenia z konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie Współczesnym ,,Gaudium et spes" gdzie jest napisane, że: "Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się z żadną partią lub systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym oraz że właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego".

W zgodzie z własnym sumieniem

W liście biskupi zachęcają wszystkich wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem.

Wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Ponadto zwracają się do wszystkich odbiorców listu z prośbą o modlitwę w intencji ojczyzny - napisali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Figaro 2015-10-10 21:15:38
    Zachęcają, a na kazaniach będą szczuć. Obłuda i tylko obłuda.!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA