REKLAMA

Estonia: Beata Szydło na spotkaniu premierów państw bałtyckich

  • Autor: PAP/AT
  • 08 maja 2017 11:45
Estonia: Beata Szydło na spotkaniu premierów państw bałtyckich Premier Beata Szydło spotkanała się z premierami państw bałtyckich w Estonii (fot.twitter.com/PremierRP)

Premier Beata Szydło przybyła na spotkanie premierów państw bałtyckich w Estonii.

Wizyta premier Beaty Szydło w Tallinie rozpoczęła się od przywitania przez prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Szefowa polskiego rządu weźmie udział w spotkaniu premierów państw bałtyckich.

Premier spotka się także z prezydent Estonii. Podczas swojej jednodniowej wizyty w Tallinie Szydło przeprowadzi też dwustronne rozmowy z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem oraz premierem Estonii Juriem Ratasem.

Po południu w stolicy Estonii dojdzie do spotkania szefowej polskiego rządu z premierami państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.

Według rzecznika rządu Rafała Bochenka będzie to okazją do omówienia bieżących spraw dotyczących współpracy w ramach UE, NATO i "szeroko rozumianej" polityki bezpieczeństwa.

Jak podkreślił, spotkanie potwierdza "chęć państw regionu do jeszcze bardziej zintensyfikowanej współpracy w obszarze projektów infrastrukturalnych, takich jak Rail Baltica czy Via Baltica oraz inicjatyw energetycznych".

Prezydent Republiki Estońskiej Kersti Kaljulaid wita premier Beatę Szydło w Pałacu Prezydenckim w Tallinie (fot.twitter.com/PremierRP)

"Szczyt i udział w nim Polski wpisuje się w prowadzoną od ponad roku przez polski rząd politykę umacniania i rozwijania współpracy regionalnej w całej Europie Środkowo-Wschodniej" - dodał rzecznik rządu.

Do rozmowy z szefem litewskiego rządu dojdzie na koniec wizyty. Według Bochenka wśród tematów rozmowy ze Skvernelisem znajdzie się sytuacja Polaków na Litwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA