REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy: Spotkanie przedstawicieli biznesu, polityki, nauki i samorządu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 29 marca 2016 15:04
Europejski Kongres Gospodarczy: Spotkanie przedstawicieli biznesu, polityki, nauki i samorządu Impreza odbywać się będzie od 18 do 20 maja (fot. www.portalsamorzadowy.pl)

• Trwa wielkie odliczanie do VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej w tej części Europy debaty z udziałem przedstawicieli biznesu, polityki, administracji, nauki oraz samorządu.
• Impreza odbywać się będzie od 18 do 20 maja w gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na terenie hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach.

W programie tegorocznej edycji ECC zaplanowano ok. 100 różnych debat poświęconych najważniejszym wyzwaniom gospodarczym współczesnego świata. Część z nich stanowić będzie kontynuację tematów poruszanych w trakcie poprzednich edycji Kongresu, ale nie zabraknie nowych wątków. Przykłady to: digitalizacja i różne aspekty cyfrowej rewolucji w gospodarce, przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej, a także wpływ sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo.

Ponad dwadzieścia sesji dotyczyć będzie spraw ważnych dla środowiska samorządowców. W trakcie EEC 2016 odbędzie się m.in. konwent marszałków województw, debata poświęcona metropoliom i mniejszym miastom w Polsce, regionalnym strategiom zapobiegania depopulacji, przestrzeni publicznej w miastach i jej rewitalizacji, gospodarce komunalnej, inwestycjom komunalnym oraz zarządzaniu miastami.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze: Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Spotkania Gospodarcze Polska-Japonia oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. wręczenie nagród w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2016 oraz European Start-up Days.

European Start-up Days stanowić będzie nowość w programie EEC. Wydarzenie to przeznaczone jest dla osób zainteresowanych rozwojem młodej, innowacyjnej, kreatywnej polskiej przedsiębiorczości. Odbywająca się w hali Spodka dwudniowa konferencja w specjalnej formule połączy merytoryczne wystąpienia oraz interakcję z uczestnikami, elementy show i nietypową promocję rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm.

Czytaj cały artykuł na portalsamorzadowy.pl

Więcej informacji o Kongresie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA