REKLAMA

Europosłowie PO zapowiadają, że nie będą kłamać o polityce PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 14:02
Europosłowie PO zapowiadają, że nie będą kłamać o polityce PiS Eurodeputowany PO Adam Szejnfeld (fot.szejnfeld.pl)

· Premier Beata Szydło przekonywała we wtorek (19 stycznia) polskich europosłów do swojego stanowiska przed popołudniową debatą w PE na temat Polski.
· Europosłowie PO zapowiedzieli, że będą dobrze mówić o Polsce, ale nie mogą kłamać w sprawie działań PiS.

- Dzisiaj jest ważny dzień dla Polski, dla mnie również. Mam nadzieję, że w rzeczowej, merytorycznej rozmowie będziemy mogli porozmawiać o sprawach, które budzą zainteresowanie tutaj, w europarlamencie" - zwróciła się do polskich eurodeputowanych.

Już po wyjściu dziennikarzy z sali - jak relacjonował dziennikarzom europoseł PiS Tomasz Poręba - Szydło została zaatakowana przez eurodeputowanego PO Tadeusza Zwiefkę.

- Jesteśmy bardzo, ale to bardzo zaskoczeni takim bardzo kontrowersyjnym tonem wypowiedzi niektórych posłów PO, którzy zaatakowali panią premier Szydło, przenosząc ten spór z Polski do Parlamentu Europejskiego - mówił dziennikarzom Poręba.

Oskarżał też polityków PO, że stoją oni za rezolucją, która jako efekt wtorkowej debaty ma zostać przyjęta przez PE na kolejnej sesji PE w lutym. Decyzja o przyjęciu rezolucji została wstępnie podjęta przez sekretarzy frakcji politycznych PE. Musi ona zostać jednak potwierdzona przez konferencję przewodniczących.

Przeczytaj o spotkaniach członków KOD w PE i o pikiecie poparcie dla rządu w Strasburgu.

Poręba apelował do polityków PO, żeby ochłonęli i podczas debaty przekazywali fakty i sprawdzone informacje na temat Polski. Jak podkreślał, rezolucja PE na temat naszego kraju byłaby próbą wydania z góry wyroku na Polskę.

Eurodeputowany PO Adam Szejnfeld mówił dziennikarzom, że Platforma nie jest autorem wniosku o debatę na temat Polski w PE i że szkodzi ona wizerunkowi Polski. Jak podkreślał, przez 11 lat obecności naszego kraju w UE takiej dyskusji na forum europarlamentu o Polsce nie było.

- Będziemy w tej debacie i poza tą debatą ciągle podkreślali jak wspaniała jest Polska i wspaniali Polacy, ale nie możemy obiecywać, czego pewnie oczekuje od nas pani premier i PiS, żebyśmy kłamali. Będziemy mówili prawdę o tym, co partia rządząca, rząd i głowa państwa w naszym kraju czynią - oświadczył polityk Platformy.

Do bezpośredniej konfrontacji polityków PO i PiS doszło po spotkaniu w windzie w PE. Przy obecności mediów Ryszard Legutko i Zdzisław Krasnodębski z PiS dopytywali eurodeputowanego PO Jerzego Buzka, czy Europejska Partia Ludowa, do której należy PO, poprze ewentualną rezolucję na temat Polski.

- Na pewno przeciw (rezolucji - red.) zagłosują eurodeputowani z Polski - zapewniał Buzek.

Sama Szydło powiedziała dziennikarzom po rozmowie z eurodeputowanymi, że było to bardzo dobre polskie spotkanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tom 2016-06-05 01:39:00
    Szejnfeld:Polecam panu lekarza Psychiatrę!!! pan wszystkich chwali z PO choćby był największym IDIOTĄ i SZKODNIKIEM POLSKI !!! WY w PO już tak MACIE; co ZŁE to MÓWICIE że to DOBRE ,a co DOBRE to MÓWICIE że ZŁE !!! I JAK WAM WIERZYĆ!???????? BANDA OSZUSTÓW PO!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA