REKLAMA

Ewa Kopacz tym razem w Wielkopolsce. Podkreśla rozwój kraju

  • Autor: PAP
  • 12 sierpnia 2015 11:38
Ewa Kopacz tym razem w Wielkopolsce. Podkreśla rozwój kraju Od końca czerwca trwa akcja premier Kopacz "Kolej na Ewę", w ramach której podróżuje pociągami po Polsce. Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Premier Ewa Kopacz wybrała się w środę z dwudniową wizytą do Wielkopolski. Jak zapowiedziała, spotka się tam z przedstawicielami różnych grup zawodowych. - Chcę pokazać, że Polska naprawdę się rozwija dzięki tym ludziom i ich pracy - podkreśliła.

Podczas wizyty w województwie wielkopolskim premier odwiedzi m.in. Kalisz, Krotoszyn oraz bazę wojskową w Powidzu.

Na briefingu prasowym zorganizowanym przed wyjazdem na Dworcu Centralnym w Warszawie, Ewa Kopacz powiedziała, że odwiedzi w Wielkopolsce "w ich miejscach pracy ludzi różnych zawodów". "Jadę do tych ludzi, którzy na ten olbrzymi sukces 25-lecia dołożyli - każdy z nich - swój malutki sukces zawodowy" - zaznaczyła.

Premier zapowiedziała, że spotka się m.in. z piekarzami, handlowcami, żołnierzami (w związku z nadchodzącym Świętem Wojska Polskiego) oraz górnikami i hutnikami. Jak oceniła, przed nią "pracowite dwa dni". "Ale jednocześnie pokazanie, że Polska, o której tak chętnie nasi oponenci polityczni mówią, że jest w ruinie, naprawdę się rozwija i to rozwija się dzięki tym ludziom, którzy ciężko każdego dnia pracują, i dokładają każdego dnia swoją cegiełkę do tego wyglądu i rozwoju gospodarczego Polski" - powiedziała.

Jak poinformowała, plan wizyty związany jest m.in. z faktem, że rok szkolny i akademicki 2014/2015 był rokiem szkolnictwa zawodowego, a rząd postawił na szkolnictwo zawodowe. "Nie chcemy produkować bezrobotnych magistrów, chcemy produkować ludzi, którzy na rynku pracy znajdą swoje miejsce" - mówiła.

Kopacz wyraziła satysfakcję w związku z faktem, iż według najnowszych statystyk podanych przez ministerstwo pracy w lipcu odnotowano kolejny spadek bezrobocia, które wyniosło 10,1 proc. W ocenie szefa resortu Władysława Kosiniaka-Kamysza "w ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 35,1 tys. i był to najsilniejszy spadek na przestrzeni ostatnich 5 lat".

Według szefowej rządu ostatnie lata pokazały, że "Polacy, którzy zdecydowali się pozostać tu w kraju i nie zawsze są zadowoleni z rekompensaty za swoją ciężką pracę", ale - jak mówiła - "bardzo cenią tą pracę, są bardzo pracowici, są do tej pracy bardzo merytorycznie przygotowani".

Premier Kopacz w środę ma się spotkać z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej w Kaliszu; później będzie rozmawiać z właścicielami rodzinnego sklepu spożywczego w tym mieście. Po południu zaplanowano wizytę w rodzinnej piekarni k. Krotoszyna. Szczegóły czwartkowej spotkań szefowej rządu nie są jeszcze znane.

Od końca czerwca trwa akcja premier Kopacz "Kolej na Ewę", w ramach której podróżuje pociągami po Polsce. Jak podkreślają politycy PO, akcja "Kolej na Ewę", to nowatorska forma kontaktu z wyborcami, a w trakcie swojej podróży premier rozmawia z Polakami o ich problemach, a także na temat ich oczekiwań wobec powstającego nowego programu Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA