REKLAMA

Expose: Odbiór premiera wpływa na późniejszą ocenę rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 09:19
Expose: Odbiór premiera wpływa na późniejszą ocenę rządu Expose ma znaczenie wizerunkowe - ludzie patrzą, kim jest nowy premier - mówi Marta Żerkowska-Balas (Beata Szydło, fot.facebook.com/BeataSzydlo)

- Polacy w expose będą chcieli usłyszeć od premier w jaki sposób i kiedy zrealizuje obietnice wyborcze - uważa dr Marta Żerkowska-Balas z Uniwersytetu SWPS.

Dziś (18 listopada) premier Beata Szydło wygłosi w Sejmie expose.

- Expose wieńczy święto demokracji, jakim są wybory i kończy czas oczekiwania na wyłonienie nowego rządu; daje obywatelom sygnał, że politycy biorą się do pracy - mówi dr Marta Żerkowska-Balas.

Według ekspertki expose ma również znaczenie wizerunkowe - ludzie patrzą, kim jest nowy premier, jak wypada w przemówieniach, jak wygląda, czy jest osobą charyzmatyczną. "Odbiór premiera wpływa na późniejszą ocenę rządu" - przekonuje Żerkowska-Balas.

Ekspertka przewiduje, że w tym roku zainteresowanie expose będzie duże, ponieważ obywatele oczekiwali zmiany i dali temu wyraz w wyborach.

- PiS obiecał im tę zmianę i wszyscy będą chcieli się dowiedzieć, co się pod tym hasłem kryje - mówiła Żerkowska-Balas.

W jej ocenie Polacy będą chcieli usłyszeć od premier informację o tym, w jaki sposób i kiedy zrealizuje obietnice wyborcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA