REKLAMA

Expose premier Szydło, harmonogram: Jak będzie wyglądać?

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 07:48
Expose premier Szydło, harmonogram: Jak będzie wyglądać?

Dziś (18 listopada) nowa premier Beata Szydło wygłosi expose. Wystąpienie zaplanowane jest na półtorej godziny - od 11 do 12.30, następnie zostanie ogłoszona przerwa, by kluby mogły przygotować się do debaty.

Wieczorem Sejm będzie głosować nad wnioskiem o wotum zaufania dla nowego rządu.

Jak wynika z porządku obrad Sejmu wystąpienie premier zaplanowane jest na półtorej godziny - od 11 do 12.30. Później do godz. 14 będzie ogłoszona przerwa, by kluby mogły przygotować się do debaty.

Zaplanowana jest tzw. debata średnia, co oznacza, że przedstawiciele PiS będą mieli do wykorzystania 117 minut, PO - 70 min., Kukiz'15 - 24 min., Nowoczesna - 17 min., a PSL - 12 min. Po debacie posłowie będą zadawać nowej premier pytania.

O godz. 21.30 rozpoczną się głosowania, w tym nad wnioskiem o wotum zaufania dla nowego rządu. Sejm uchwala wotum zaufania bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

W bloku głosowań planowany jest także wybór sekretarzy Sejmu, członków Trybunału Stanu i składu osobowego sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.

Rząd premier Szydło został powołany w poniedziałek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z konstytucją premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania Rady Ministrów przez prezydenta, przedstawia Sejmowi program działania rządu (expose) z wnioskiem o udzielenie mu wotum zaufania. Wotum zaufania Sejm uchwala bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA