REKLAMA

Forum w Chorwacji: Andrzej Duda rozmawiał z prezydent Litwy

  • Autor: PAP/GP
  • 25 sierpnia 2016 15:08
Forum w Chorwacji: Andrzej Duda rozmawiał z prezydent Litwy Andrzej Duda i prezydent Litwy mogli rozmawiać po polsku, bo Dalią Grybauskaite zna nasz język. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

W czwartek (25 sierpnia) przed rozpoczynającym się w Dubrowniku dwudniowym forum państw Trójmorza (Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego) prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Andrzej Duda przyjechał do Chorwacji, by z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović otworzyć forum państw Trójmorza: "Wzmacnianie Europy: budowanie połączeń między Północą i Południem". Rozmowa szefów państw ma dotyczyć implementacji postanowień warszawskiego szczytu NATO, pokoju i bezpieczeństwa na Ukrainie.

Podczas forum zaplanowano spotkania bilateralne polskiego prezydenta. Andrzej Duda ma także rozmawiać z prezydent Chorwacji i prezydentem Słowenii Borutem Pahorem - informował PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

W forum państw Trójmorza mają wziąć udział przedstawiciele 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz prezydenta RP i prezydent Chorwacji będą to prezydenci: Węgier Janos Ader, Litwy Dalia Grybauskaite, Słowenii Borut Pahor i Bułgarii Rosen Plewnelijew. Swoich przedstawicieli w randze ministrów lub wiceministrów na forum będą mieli także prezydenci Czech, Rumunii, Słowacji, Austrii, Estonii i Łotwy.

Rozmowy i panele tematyczne dwudniowego forum będą dotyczyć m.in. współpracy w zakresie infrastruktury energetycznej i transportowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • remek 2016-08-27 18:47:16
    Poszerzyć Unię Wyszehradzką w trybie natychmiastowym!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA