REKLAMA

Fotoradary: Kto je teraz przejmie?

  • Autor: PAP
  • 15 stycznia 2016 07:47
Fotoradary: Kto je teraz przejmie? Fotoradar (fot. Karolina Kabat/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

W lipcu 2015 r. Sejm pozbawił straż miejską prawa do fotoradarów. Obecnie ich los jest niejasny.

Nie były lubiane, ale były skuteczne. Z dnia na dzień zostały wyłączone i zafoliowane. Co czeka blisko 400 fotoradarów straży miejskiej - pyta "Gazeta Wyborcza".

Te "przydrożne maszynki do robienia pieniędzy" - jak nazywali je ich przeciwnicy - od 12 lat rejestrowały najczęstsze i najłatwiejsze do wykrycia wykroczenia drogowe. Fotoradarów przybywało z roku na rok.

W 2014 r. łącza wartość mandatów wystawionych przez straże miejskie, głównie z fotoradarów, wyniosła 130 mln zł. W wielu gminach stały się głównym źródłem dochodów.

Jednak po raporcie NIK, który wykazał, że wiele z fotoradarów było wykorzystywanych niezgodnie z prawem, ich liczba spadła o połowę - z 800 do 400. W lipcu ub. r. Sejm pozbawił straż miejską prawa do fotoradarów. Obecnie ich los jest niejasny. Policja i Inspekcja Transportu Drogowego nie palą się do ich przejęcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • karol 2016-01-16 00:14:09
    ITD, Policja, wszystko jedno, grunt, żeby hajs się zgadzał ;) w razie czego zawsze można się poratować na takich portalach jak punkciki.comREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA