REKLAMA

Frankfurt zamiast Berlina - promocja polskich firm zmienia oblicze

  • Autor: aw/PAP
  • 16 marca 2018 07:00
Frankfurt zamiast Berlina - promocja polskich firm zmienia oblicze Zamiast biura w Berlinie postawiliśmy na Frankfurt, bo tam jest biznes - mówi wiceprezes PAIH (fot.pixabay)

Zagraniczne biura handlowe według części firm są porażką, a dla innych - objawieniem. Polska Agencja Inwestycji i Handlu prosi o czas, bo wciąż szlifuje system.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", PAIH od ubiegłego roku wprowadza nowy system promocji gospodarczej - krajowych eksporterów i inwestorów obsługują zagraniczne biura handlowe (ZBH). Dziś jest ich 30, do połowy roku ma być 50, a do końca - 70.

Jak podaje "PB", zastępują one działające przy ambasadach Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI), których działalność jest wygaszana. Nie wszystkie firmy są zadowolone ze zmian.

"Przy zmianie systemu promocji polskiej gospodarki za granicą zabrakło ciągłości. W miejsce wielu likwidowanych WPHI nie powstały nowe biura, np. w Pekinie czy Berlinie. W Niemczech ma powstać biuro we Frankfurcie nad Menem, ale to hub finansowy, a nie miejsce kojarzenia przedsiębiorców. Firmy skarżą się, że po Berlinie grasują pośrednicy, którzy obiecują Inflanty. Nie ma też z kim rozmawiać w Holandii" - powiedział w rozmowie z "PB" prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski.

Dla gazety wypowiedział się również wiceprezes PAIH Wojciech Fedko, odpowiedzialny za tworzenie sieci ZBH. "Zamiast biura w Berlinie postawiliśmy na Frankfurt, bo tam jest biznes. W Berlinie jest polska ambasada, mamy więc +swoich ludzi+ do lobbowania w Bundestagu. Trzeba się zastanowić, gdzie wbić drugą flagę, ale nie będzie to Berlin" - przekonywał Fedko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Rubber 2018-03-19 08:55:29
    Wiceprezes F. specjalista od destrukcji od zwalniania wywalania z zawodu jest Prezesem lub Wiceprezesem oczywiście państwowych spółek i Agencji czyli tzw. państwowiec a pojęcie i przygotowanie do promocji polskiej gospodarki ?? Pewnie już ostrzy kły na jakąś lepsza fuszkę bo świat już zwiedził w PAIHu. Taki to sobie kosztowny specREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA