REKLAMA

Frans Timmermans spotka się w Warszawie Mateuszem Morawieckim i Jackiem Czaputowiczem

  • Autor: PAP/MIW
  • 08 kwietnia 2018 10:02
Frans Timmermans spotka się w Warszawie Mateuszem Morawieckim i Jackiem Czaputowiczem Minister Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji (fot. Gabriel Piętka / MSZ)

W najbliższy poniedziałek (9 kwietnia) Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji, spotka się z przebywającym z wizytą w Warszawie wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Informację taką podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jak podał resort celem wizyty jest dalsza wymiana poglądów przedstawicieli Polski i Komisji Europejskiej na kluczowe kwestie wzajemnego zainteresowania, w szczególności związane z przebiegiem i założeniami reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wizyta jest także wyrazem obustronnej chęci dalszego zbliżania stanowisk w tym zakresie, zapoczątkowanego tegorocznymi spotkaniami premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza w Brukseli oraz publikacją Białej Księgi w sprawie reform polskiego wymiaru sprawiedliwości, mającej na celu zapoznanie opinii publicznej i międzynarodowej z węzłowymi zagadnieniami polskiej reformy.

Program wizyty przewodniczącego Timmermansa w Warszawie obejmuje także rozmowy z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Sprawiedliwości, a także najwyższych władz sądowniczych oraz środowisk prawniczych i akademickich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA