REKLAMA

Frontex myśli o opuszczeniu Polski

  • Property News
  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 grudnia 2015 08:11
Frontex myśli o opuszczeniu Polski fot. Warsaw Spire

Unijna agencja Frontex analizuje możliwość przeniesienia siedziby z Polski do innego kraju - donosi Rzeczpospolita. Przypomnijmy, instytucja jest jednym z głównych najemców kompleksu Warsaw Spire w Warszawie.

Frontex otworzył swoją siedzibę w Polsce przeszło 10 lat temu. Do tego momentu nie podpisano jednak umowy o zasadach działania. Według urzędników, z winy przedstawicieli rządu.

Frontex - Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej był pierwszym najemcą kompleksu Warsaw Spire w Warszawie. Wynajęła 14,6 tys. mkw. w budynku B.

Warsaw Spire to nowoczesny kompleks biurowy, który tworzą budynek wieżowy o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące (B i C). Łącznie trzy budynki dostarczą na stołeczny rynek około 100 tys. mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje w centrum Warszawy, w kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia, w bezpośrednim sąsiedztwie drugiej linii metra.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Yo 2015-12-21 16:45:11
    Kiedy zostal zalozony Frontex? 2004-2005. Czy PiS rzadzil w latach 2005-2007? Tak. Wiec, kto musial podpisac umowe z Frontexem? PiS Co powiedziel minister Waszczykowski ostatnio? Kilka ciekawych rzeczy: "Frontex nie broni naszych granic europejskich przed napływem imigrantów, wzmacniając go, będziemy mieli więcej uchodźców" "Frontex był jednak pewną atrapą. Był takim think-thankiem analitycznym, który zbiera informacje o przepływie, o ruchach ludności." Po takich wypowiedziach rozpoczely sie rozmowy o opuszczeniu Polski przez Frontex.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA