REKLAMA

Gabinety polityczne w samorządach do likwidacji? Głosowanie jeszcze dziś

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (KDS)/AT
  • 22 czerwca 2017 08:47
Gabinety polityczne w samorządach do likwidacji? Głosowanie jeszcze dziś W czwartek posłowie zagłosują nad likwidacją gabinetów politycznych (fot.sejm.gov.pl)

W czwartek (22 czerwca) odbędzie się w Sejmie głosowanie nad projektem zmian w ustawie o pracownikach samorządowych, który zakłada likwidację gabinetów politycznych.

Posłowie Kukiz'15 na początku roku złożyli projekt zakładający likwidację gabinetów politycznych. Ich zdaniem jest to krok w kierunku ograniczenia administracji publicznej, redukcji biurokracji i szukania oszczędności w administracji. W uzasadnieniu piszą, że "w społeczeństwie gabinety polityczne jawią się jako zbędny, acz kosztowny element funkcjonowania państwa, a zatrudnianie w urzędach osób o wątpliwych kwalifikacjach z partyjnego nadania, budzi sprzeciw i niechęć obywateli tym bardziej, iż lokalni włodarze często na stanowiskach doradców zatrudniają osoby, które odpowiedzialne mają być za kształtowanie ich wizerunku co ma się nijak do realizowania przez jednostki samorządu terytorialnego ich zadań i funkcji".

Nowelizacja zakłada likwidację gabinetów politycznych wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw.

W czwartek (22 czerwca) sejm będzie głosował nad projektem zmian w ustawie o pracownikach samorządowych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA