REKLAMA

Gasiuk-Pihowicz "jedynką" i rzecznikiem Nowoczesnej

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 14 sierpnia 2015 17:48
Gasiuk-Pihowicz "jedynką" i rzecznikiem Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz ma 32 lata, jest prawniczką i ekonomistką. Ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Szkołę Główną Handlową Fot. (mat. pras.)

Ryszard Petru przedstawił dziś Kamilę Gasiuk-Pihowicz, która w październikowych wyborach ubiegać się będzie o miejsce w Sejmie z pierwszego miejsca listy Nowoczesnej w okręgu nr 20 (tzw. obwarzanka warszawskiego).

Kamila Gasiuk-Pihowicz wcieli się zresztą nie tylko w rolę wyborczego kandydata, ale i rzecznika prasowego stowarzyszenia. Na początek zadeklarowała skromnie i przytomnie: "W przeciwieństwie do innych rzeczników nie będę udawać, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania"

 Ta prawniczka i ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Szkoły Głównej Handlowej, ma 32 lata. Pracowała m.in. w biurze rzecznika praw obywatelskich i w kancelariach prawniczych, była też koordynatorem mazowieckiego Stowarzyszenia Nowoczesna. Od lat związana jest z organizacjami NGO, promującymi tolerancję i dialog międzykulturowy. 

Zapewne niedługo odrobinę zmieni się jej formalny status w Nowoczesnej, gdyż - jak powiedział Ryszard Petru: „jesteśmy w trakcie rejestracji partii".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • andre13 2015-12-25 00:30:35
    Bardzo mila pani ogladam czesto ta wypowiedz o porownaniu z jaruzelskim to byla naj trafniejsza wypowiedz jaka slyszalem od 89 roku. Lubie ta pania sluchac mysle ze dadza rade tych prostakow z sejmu wyprowadzic razem z prezydentem.Ogladam to wszytko z zagranicy bo mnie interesuje.Takich ludzi mlodych i madrych potrzeba a nie DINOSAURUF.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA