REKLAMA

Gawkowski: w PiS jest myślenie życzeniowe

  • Autor: WGK
  • 17 września 2015 14:15
Gawkowski: w PiS jest myślenie życzeniowe Gawkowski: zmienimy Polskę ewolucyjnie

Krzysztof Gawkowski ze Zjednoczonej Lewicy stwierdził w programie "Jeden na jeden" TVN, że propozycje PiS-u to zwykłe chciejstwo.

– Można oszukać marzenia, ale rzeczywistości nie da się oszukać – mówił w programie. Sam stwierdził, że koalicja partii lewicowych zamierza zmienić Polskę ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie, jak według niego chcą robić PiS i PO.

Sekretarz generalny SLD odniósł się w TVN do obietnic  Ewy Kopacz i Beaty Szydło. - W PiS jest myślenie życzeniowe. Można oszukać marzenia, ale rzeczywistości nie da się oszukać - przekonywał Gawkowski, oceniając propozycje Szydło jako nierealne. – Platforma przez osiem lat nie dotrzymała słowa – komentował.

Sam uważa, że w takiej sytuacji Polsce potrzeba „lepszej zmiany”, której autorem byłaby Zjednoczona Lewica. Według Gawkowskiego ich koalicja jest jedynym ugrupowaniem, które policzyło, ile będą kosztować ich obietnice zawarte w programie wyborczym. Partię PiS nazwał zagrożeniem systemowym dodając, że pod „bardzo grzecznymi oczami Beaty Szydło” wraca IV RP, która w drugim szeregu trzyma Krystynę Pawłowicz, Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

Przekonuje też, że „Polskę uda się zmienić, jak będzie nią rządzić Zjednoczona Lewica, a nie Prawo i Sprawiedliwość, które w drugim szeregu trzyma ludzi, którzy chcą Polskę demolować”. Propozycje gospodarcze obu partii ocenia jako zagrażające finansom publicznym. W ramach ewentualnych debat zaproponował Barbarę Nowacką do dyskusji o sprawach społecznych, Janusza Palikota do debaty o wolności i równości i siebie samego w kwestii bezpieczeństwa. Do spraw międzynarodowych oddelegowałby Leszka Millera.

Dodał też, że kandydata czy kandydatkę na premiera koalicja lewicowa przedstawi wtedy, kiedy ugrupowanie przekroczy w sondażach co najmniej 20 proc. poparcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA