REKLAMA

Gdańsk, Sellin: Dwa muzea o tym samym okresie historycznym w jednym mieście to nielogiczne

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (GP)/AT
  • 03 lutego 2017 09:10
Gdańsk, Sellin: Dwa muzea o tym samym okresie historycznym w jednym mieście to nielogiczne Sellin: Liczę na to, że NSA zmieni decyzję sądu z Gdańsku. (fot. sellin.pl)

• Wiceminister Jarosław Sellin i wicepremier Piotr Gliński argumentują, że dwa muzea traktujące o tym samym okresie historycznym w jednym mieście, to naturalnie nielogiczne rozwiązanie.
• Odpowiedzialnością za sytuację wokół Muzeum II wojny światowej w Gdańsku Sellin obarczył Pawła Machcewicza.

Sporu szukał pan Paweł Machcewicz - mówił o zaistniałej w Gdańsku sytuacji wokół Muzeum II Wojny Światowej wiceminister kultury Jarosław Sellin. Machcewicz jest dyrektorem tej placówki. - Niedobrze współpracował z ministerstwem kultury w 2016 roku.

Sytuacja wokół Muzeum trafiła w ostatnich miesiącach do sądu, po tym jak wicepremier Piotr Gliński zdecydował o połączeniu omawianej placówki z Muzeum Westerplatte. - Jeśli w tym samym miecie są dwie palcówki traktujące o tym samym okresie historycznym, naturalnym jest ich połączenie - przekonywał Sellin w piątek (3 lutego) w audycji "Sygnały Dnia". Audycja jest częścią porannego pasma Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Dla Sellina Machcewicz upolitycznił sprawę Muzeum i "mobilizuje kłamliwymi informacjami" wokół tego tematu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA