REKLAMA

Generał Polko o NATO i Rosji Putina. Rozmowa jest ważna, ale z terrorystami się nie negocjuje

 • Autor: Włodzimierz Kaleta
 • 14 lipca 2016 17:33
Generał Polko o NATO i Rosji Putina. Rozmowa jest ważna, ale z terrorystami się nie negocjuje Rosja musi jednak zdawać sobie sprawę, że ingerencja czy atak w wojnie hybrydowej wymierzony w jakikolwiek państwo sojuszu spotka się z odpowiedzią - mówi Roman Polko /Fot.arch. R.Polko/

- Uważam, że myślenie, iż wspólnie z Rosją moglibyśmy walczyć z terroryzmem jest wręcz niebezpieczne. Tym bardziej, że Rosja, kiedy już wysyła wojska do Syrii to nie po to, by pomagać Zachodowi i walczyć z Państwem Islamskim. Zasadniczym celem tych działań było utrzymanie w tym regionie własnych interesów - przekonuj w rozmowie z Parlamentarny.pl generał Roman Polko.

Stosunki NATO – Rosja od czasu Aneksji Krymu przez Rosjan były trudne. Zarówno te wojskowe, jak i polityczne. Zakończone w Brukseli (13 lipca br.) spotkanie Rada NATO – Rosja ociepliło je nieco?

Roman Polko:- Stosunki NATO z Rosją cały czas były trudne. Myślę, że zaważyła na nich naiwna wiara Zachodu, że świat po rozpadzie Związku Radzieckiego stał się bardziej pokojowy. Nawet jeszcze na szczycie NATO w Lizbonie w 2010 r. w wypracowanej tam koncepcji strategicznej brakuje zapisu, że ze strony wschodniej może grozić Europie niebezpieczeństwo.

Unia Europejska poszła pod tym względem jeszcze dalej, bo z jej dokumentów wynika, że z tamtej strony w ogóle nie ma zagrożenia i że będziemy żyć w szczęśliwości, błogim pokoju i spokoju.

Czytaj też: Żalek o NATO, Amber Gold, infoaferze, Obamie i Tusku

Rosja od początku w ten sposób nie myślała. Dla niej po rozpadzie Układu Warszawskiego jakiekolwiek rozszerzenie NATO kojarzone jest z agresywnymi działaniami. W mentalności władz Kremla NATO jest układem agresywnym i najlepiej gdyby sojusz został rozwiązany.

Do rozwiązania Paktu Północnoatlantyckiego nie doszło. Za to strategia obronna zaczęła się zmieniać.

- Stało się tak dopiero wtedy, kiedy Rosja pokazała swoją prawdziwą twarz. Tak naprawdę po ataku na Gruzję Zachód jeszcze się nie przebudził. Dopiero kiedy Rosjanie dokonali agresji na Krym, a potem zaczęli destabilizować Donbas oraz dokonywać licznych prowokacji w powietrzu, NATO zorientowało się, że nie da się dłużej udawać, że ze strony wschodniej nie ma zagrożenia.

Jego skutki były wyraźnie widoczne podczas niedawno zakończonego Szczytu NATO w Warszawie. Cztery grupy batalionowe NATO staną w Polsce i Krajach Bałtyckich.

- Szczyt NATO był sukcesem, ponieważ jest pierwszym, na którym poza słownymi deklaracjami były konkretne decyzje mające być odpowiedzią na akty agresji Rosji. NATO przejęło inicjatywę.

Sojusz pokazał stanowczo, że będzie bronił wschodniej flanki. Rozmieszczenie czterech batalionów ma niewątpliwie wymiar symboliczny, ale za tym idą przecież plany znacznego wsparcia tych sił na wypadek agresji. I co najważniejsze - wiadomo, że będą one wprowadzone w czyn. Takie deklaracje mocne i twarde padły w Warszawie.

I to deklaracje solidarne. Rosja przez dłuższy czas liczyła na to, że Niemcy lub Francja mogą osłabić deklaracje, które zapadną na szczycie.

Przebieg rozmów Rosja – NATO pana nie zaskoczył?

- Było do przewidzenia, że będą zdominowane przez ustalenia ostatniego szczytu, podjęte pod wpływem tych wszystkich wydarzeń, które dzieją się na flance wschodniej. Takie daleko idące głosy jak Gorbaczowa, że decyzje NATO o rozmieszczeniu blisko granic Rosji wojsk równe jest wypowiedzeniu wojny, jak i obawy, że po tych decyzjach Rosja nie będzie chciała z NATO rozmawiać, okazały się zbyt daleko idące.

Wschodnia flanka, która była zasadniczym tematem tego spotkania, dla interesów takiego państwa jak Rosja, nie jest wszystkim na świecie. Stany Zjednoczone i sojusz NATO w wielu obszarach chcą utrzymać mocną pozycję Rosji, chociażby po to, by nie dopuścić do nadmiernej ekspansji Chin.

Czytaj też: Podhalańczycy jadą szkolić ukraińskich żołnierzy

Wszystkie obliczenia, z których wynika, jak twierdzą niektórzy generałowie, jakimi olbrzymimi siłami gotowymi do zaangażowania w konflikt z NATO, dysponują Rosjanie, nie uwzględniają kwestii związanych z zaangażowaniem Rosji w wielu innych obszarach, w których musi pilnować własnego bezpieczeństwa.

Mimo wszystko było to już drugie takie spotkanie w ciągu tego roku, a jednocześnie drugie w ciągu ostatnich dwóch lat czyli, od czasu aneksji Krymu przez Rosję. Strona rosyjska zainicjowała dyskusję o poprawie bezpieczeństwa lotniczego w regionie Morza Bałtyckiego oraz wspólnej walki z terroryzmem na południu. Wydawało się, że to propozycje do przyjęcia dla NATO?

- Nie widzę możliwości wspólnej z Rosją walki z terrorystami w takim ujęciu, w jakim chciałaby tego Rosja. Umacnianie reżimu Bashira al Asada, który dysponuje wiele większym budżetem niż Państwo Islamskie, to tak naprawdę  wspieranie terroryzmu.

Zachód popełnił błąd godząc się na propozycje pomocy Rosji w Syrii, które doprowadziły do tego, że nie doszło do obalenia reżimu al Asada, kiedy używał broni chemicznej przeciwko własnemu narodowi.

To, że mamy obecnie tak wielką falę emigracji, w mniejszym stopniu spowodowane jest działaniami Państwa Islamskiego, w większym zaś reżimem al Asada. Błędne jest myślenie, że utrzymanie dyktatora na tym stanowisku poprawi sytuację bezpieczeństwa w tamtym regionie.

Mógłbym się nawet pokusić o tezę, że gdyby nie ten dyktator, nie przespanie arabskiej wiosny przez Zachód, to pewnie Państwo Islamskie w ogóle nie miałoby szans powstać.

Ale apele o potrzebie wspólnej walki z terroryzmem słychać dzisiaj zewsząd, także z NATO.

- Rosja gotowa jest walczyć z terroryzmem, ale tylko w zakresie, który spowoduje, że działania, które w samej Rosi mają miejsce, te związane z sytuacją na Kaukazie, nie będą uderzały bezpośrednio w jej interesy.

Czy to znaczy, że nie widzi pan żadnej płaszczyzny do wspólnej dyskusji NATO – Rosja ?

- Z terrorystami się nie negocjuje. Oczywiście można, a nawet trzeba rozmawiać, ponieważ ważne jest utrzymanie dialogu z Rosją, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że oni oszukują, nie prowadzą czystej gry. Putin wielokrotnie pokazał jak cynicznym jest politykiem i jak potrafi rozgrywać poprawność polityczną Zachodu.

Sekretarz generalny NATO dał czystą odpowiedź, prowadzimy otwartą grę. Przekaz był spójny, mówił twardym głosem i to dawało siłę spotkaniu w Warszawie. Rosji przedstawiono ustalenia jakie zapadły na szczycie, a także najpewniej konkretne warunki co do prowadzenia bardziej owocnego, skuteczniejszego dialogu. Pewne sprawy trzeba w końcu wzajemnie sobie komunikować, bo może dojść np. do katastrofy powietrznej, jeśli pewne warunki nie będą przestrzegane.

Rosja musi jednak zdawać sobie sprawę, że ingerencja czy atak w wojnie hybrydowej wymierzony w jakikolwiek państwo sojuszu spotka się z odpowiedzią. I to z pewnością było głównym przesłaniem spotkania.

Czyli co, spotkanie Rada NATO – Rosja skończyło się fiaskiem?

- Celem tego spotkania było przekazanie komunikatu, jakie ustalenia zostały podjęte na szczycie. W jaki sposób sojusz będzie reagował w przypadku ich naruszenia. Wskazania, że wszystkie działania, które miały miejsce podczas szczytu w Warszawie nie są wymierzone w Rosję, tylko w obronę własnego terytorium. Do tego mamy prawo. Tak samo, jak do budowania własnej zdolności obronnej.

Chodziło też o pokazanie otwartości sojuszu, zachowanie dialogu na komunikacyjnych łączach po to, by prowadzić dalsze rozmowy, ale na warunkach rezygnacji z dyktowania przez Moskę warunków tego dialogu.

Żadnego przełomu podczas spotkania Rady NATO z Rosją nie było. Nikt go się nie spodziewał. Na pewno sprzyjać ono będzie utrzymaniu wzajemnych kontaktów i kontynuowaniu dalszych rozmów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (4 komentarzy)

 • PiS Hańba Wstyd! 2016-07-17 08:45:57
  Do Ania: Aniu mam takie pytanie nie złapałaś syfa? gdyż w tym układzie w samorządach do tego jesteście tylko stworzone, macie tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji! Samorządy są odrębnymi Rządzącymi(Państwo w Państwie) nad Rządem RP, powyższe kształtuje ustawa samorządowa której są autorami najcięższego kalibru komuniści. PiS i Ziobro nic nie zrobią, tym bardziej że są autorami powyższych przestępstw z gruntami na Podlasiu, lecz w tak dziecinny sposób zniszczyć czterdziestoletni autorytet Stadniny koni Arabskich w Janowie Podlaskim należącej do Skarbu Państwa z byłym Prezesem MARKIEM SKOMOROWSKIM! Wstyd i Hańba!
 • prwica 2016-07-17 08:00:13
  Do Ania: Lecz się sama złodzieju ze wschodu!
 • Ania 2016-07-17 00:26:04
  Do Marek Skomorowski: czas na leczenie!!! Psychiatra CZEKA!!!
 • Marek Skomorowski 2016-07-14 19:03:36
  Również jestem zdania iż, z terrorystami się nie negocjuje, z uwagi na powyższe nie przyjąłem żadnej korzyści materialnej, zaś patologie Urzędników celem osiągnięcia określonych korzyści majątkowych ujawniam: Celem dobra porządku prawnego, ujawniam największą w historii powojennej Polski aferę gruntową-malwersacji finansowych autorstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z starostami powiatowymi wykonujących zadania z zakresu administracji Rządowej, cytuję poniżej sześć punktów z pisma Starostwa Powiatowego Chełmie sposób przeprowadzenia modernizacji gruntów rolnych z środków Unijnych przeznaczonych przez Marszałka Województwa Lubelskiego gdyż, w pozostałych powiatach i województwach sposób zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin z oznaczenia „R” na „B” budowlanie od 2012roku był bliźniaczy, powyższe potwierdzają mapy klasyfikacyjne gruntów jak i mapy w zasobach geodezyjno kartograficznych ( obecnie Afera Rządowa, pokazująca Państwo Polskie bezprawia i zorganizowanej przestępczości, pozdrowienia dla Prokuratora Generalnego Zbigniewa Zbiory Solidarna Polska). Symbol pisma OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. 1. Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz trybie postępowania została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie jej na okres 14 dni w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie (od dnia 27.06.2011r. do 15.07.2011r.). Ponadto w celu dotarcia do jak największej liczby mieszkańców informację wywieszono w Urzędzie Gminy Chełm, przekazano sołtysowi wsi oraz ogłoszono w prasie lokalnej ( w gazecie Nowy Tydzień Chełmski w dniu 27 czerwca 2011r.). 2. Informacja o terminie i miejscu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków została wywieszona na okres 14 dni ( od dnia 22.06.2012 r. do dnia 09.07.2012 r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz ogłoszona w prasie o zasięgu krajowym (ogłoszenie ukazało się w dniu 22.06.2012 r. w Gazecie Wyborczej ). Ponadto w celu przekazania informacji o wyłożeniu w/w projektu mieszkańcom, zwrócono się pismem do sołtysa wsi Pokrówka z prośbą o wywieszenie w/w zawiadomienia na tablicy ogłoszeń sołectwa. 3.Wyłożenie projektu operatu opisowo- kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków w obrębach Pokrówka i Strupin Łanowy, podczas którego każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu, mógł zgłaszać uwagi do tych danych, odbyło się w dniach 9 do 27 lipca 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie. 4. Uwagi zgłoszone do projektu były rozpatrywane o przyjęciu lub odrzuceniu przez uprawnionego pracownika Startowa Powiatowego przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych. 5.Po upływie terminu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym Starosta Chełmski ogłosił w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ( Dz. U. z dnia 11 września 2012, poz.2639). 6.Każdy,czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym mógł w terminie 30 dni od daty ogłoszenia czyli do dnia 11 października 2012r. zgłaszać zarzuty do danych. Zarzuty te Starosta rozstrzygał w drodze decyzji. Wnioski: Na poziomie prac geodezyjnych nie wykonano operatów pod którymi powinni się podpisać właściciele gruntów, potwierdzam jako poszkodowany, zaś wprowadzono zmiany w ewidencji gruntów i księgach wieczystych bez zgody stron postępowania, co dowodzi jak wynika o olbrzymich masowych malwersacjach pieniężnych, niszczenia dokumentacji urzędowej również w księgach wieczystych. Powyższe przestępstwa i inne są podtrzymywane w Powiecie Chełmskim przez Starostę Chełmskiego Piotra Deniszczuka z ugrupowania politycznego Polskiego Stronnictwa Ludowego po odsuniętych ze stanowiska starosty Pawła Ciechana z SLD i jego zastępcy Mirosława Czecha PiS(wylecieli po interwencji premier Ewy Kopacz, zaś nie przewidzieliśmy iż, Mirosław Czech grał na dwie strony również w funkcji radnego Miasta Chełma , zaraz po tym dziwnym zbiegiem okoliczności wygrywa żona Pawła Ciechana konkurs na stanowisko kierownicze Inspektora Nadzoru w Mieście Chełm-klika przestępcza nigdy niemiała tak idealnie rozwiniętych skrzydeł ). Organa podatkowe są zalążkiem zorganizowanej przestępczości, bezkarności w okradaniu społeczeństwa celem utrzymania bezmózgowców na najwyższych stanowiskach z środków publicznych, powyższe potwierdzają bliźniacze przestępstwa z działkami „B” budowlanymi wcześniej rolnymi z klasyfikacjami gruntów w obrębie Miasta Chełma, jak i Gminy Chełm; pismo Starostwa Powiatowego w Chełmie z dnia 25 czerwca 2013roku Symbol OR.1510.5.2013. . Niebyło nawet uchwalonego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla danego obrębu; Gmina Chełm posiadała opracowany i zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego Uchwałą Rady Gminy Nr XX/120/2004 i ogłoszony w Dz.Urz. Woj. Lubelskiego Nr 163 z dnia 10.09.2004roku który stracił ważność zgodnie z przepisami po 5latach w 2009roku. Gmina opracowała i zatwierdziła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Chełm Uchwałą Nr XXIV/221/2012 Rady Gminy Chełm z dnia 29.12.2012r. Stosownie do art. 101 ustawy o samorządzie gminnym Gmina Chełm nie powiadomiła stron postępowania właściciel gruntów dla powyższego obrębu czy też, wieczystych użytkowników o służących im prawach wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie w związku z, podjęciem przez gminę uchwały o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wyżej wymienione Uchwały i daty potwierdził Wójt Gminy Chełm woj. Lubelskiego w pismach do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Chełmie, symbole pism Fp 3111.199.2014 z dnia 07 lipca 2014;Fp 3111.156.2014 z dnia 28 kwietnia 2014roku;Fp 3111.264.2014 z dnia 16 października 2014roku. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 06 listopada 2009 roku sygn. Akt IV S.A./W a 1407/09 „Stosownie do art. 28k.p.a stroną jest każdy czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek. Źródłem interesu prawnego, o którym mowa w art28k.p.a mogą być przepisy prawa cywilnego, w szczególności prawa rzeczywistego. Interes w załatwianiu sprawy zmiany przeznaczenia na cele nierolnicze gruntów rolnych mają zatem ich właściciele. Decyzje w przedmiocie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze związana jest z wykonywaniem prawa własności nieruchomości. Jej brak ogranicza dysponowanie własnością, gdyż utrudnia obrót nieruchomościami, czy też uniemożliwia ich zabudowę. W związku z tym stwierdzić należy, że stronami w rozpoznawanej sprawie byli także wszyscy właściciele(wieczyści użytkownicy) działek wchodzących w skład spornego obszaru” W uzasadnieniu Wyroku z dnia 25 stycznia 2011roku sygn. Akt II OSK 148/10 Najwyższego Sądu Administracyjnego orzekł „ zgoda o której mowa w art.7 ust 2 następuje w formie decyzji administracyjnej gdyż rozstrzyga sprawę co do jej istoty, a więc spełnia wymogi z art. 104 Kpa” Podobnie jak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny Wyrok z dnia 23.06.2010roku sygn. akt II OSK 1017/09" W ocenie NSA zasadnie Sąd pierwszej instancji uznał, że właściciel takiego gruntu ma przedmiot strony w postępowaniu o zmianę przeznaczenia gruntu na cele nie rolnicze" Wyżej wymienione wyroki mogą jedynie potwierdzić związek przyczynowo polityczny śmierci Andrzeja Leppera, zajmującego się w powyższym czasie również, kulisami afery gruntowej, nawet daty potwierdzają iż, PSL rozwinęło skrzydła w przedmiotowej aferze w bezkarności dopiero po śmierci kontrowersyjnego polityka „Samoobrony Andrzeja Leppera”. Nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013r. poz. 503, podpisana 16 kwietna 2013roku przez Prezydenta PR jest niewykonalna! Znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych lecz, w wyniku prac geodezyjnych na gruncie bez podpisu właścicieli pod operatami czy wieczystych użytkowników niemożna wprowadzić zmian w ewidencji gruntów, czy też bez wniosku w/w tym bardziej wprowadzać zmiany w księgach wieczystych. Uchwalone przepisy gdzie, stroną jest Wójt, Burmistrz lub Prezydent miasta to dowód przy pracach mających na celu zatuszowania gigantycznych przestępstw gospodarczych słynnej afery gruntowej co jest oczywiste. Art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1, potwierdza podmiotowość stron postępowania( zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa . Standard & Poor's obniżyło rating Polski do poziomu BBBplus z uwagi iż, budżet Państwa Polskiego na rok 2016 budzi uzasadnione wątpliwości co do przychodów z podatków od obrotu gruntami, zauważono słusznie świadomą nieudolność Urzędów Skarbowych Polskich działających w układzie samorządowym mafijnym na szkodę Skarbu Państwa Polskiego, potwierdzony bark wpływów środków finansowych należnego VAT od obrotu gruntami ”B” do ceny rynkowej w obrębach gmin i miast. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Podobnie jak wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego" nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek. Skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT ". e-mail ; Marek.Skomorowski.1970@wp.plREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA