REKLAMA

Giertych: Spotkania z Kaczyńskim powinny się odbywać tylko pod warunkami

  • Autor: GP
  • 01 kwietnia 2016 08:38
Giertych: Spotkania z Kaczyńskim powinny się odbywać tylko pod warunkami Roman Giertych był ministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w okresie rządów koalicji PiS-LPR-Samoobrona. (fot.:twitter.com)

• Roman Giertych ocenił, że politycy opozycji, z wyjątkiem Grzegorza Schetyny, dali się wmanewrować w grę i pułapkę Jarosława Kaczyńskiego.
• Spotkanie w ocenie byłego ministra edukacji powinno się odbyć tylko po ogłoszeniu wyroku TK i zaprzysiężeniu sędziów wybranych przez poprzedni parlament.
• O szczycie nuklearnym i udziale prezydenta Dudy w tym spotkaniu Giertych mówi: "brak spotkania w cztery oczy (z Obamą - red.) to jaskrawy afront."

Roman Giertych, obecnie prawnik, a w latach 2005 do 2007 polityk i lider Ligi Polskich Rodzin, skomentował spotkanie liderów partii politycznych, które odbyło się w czwartek (31 marca). W wywiadzie, który odbył się wieczorem (31 marca) na antenie TVN 24 Giertych, skomentował także wizytę Andrzeja Dudy za oceanem.

- Apelowałbym, żeby opozycja nie dawała się wrobić i nie spotykała się z Jarosławem Kaczyńskim, dopóki orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie zostanie opublikowane, a trzej sędziowie zaprzysiężeni - mówił Giertych, przytaczając argumenty, które opozycja podnosi od grudnia ub.r.

Po tych słowach pochwalił zachowanie lidera PO. Nazwał Grzegorza Schetynę "starym lisem", który nie poddał się grze, w którą Jarosław Kaczyński chciał i wpuścił, w ocenie Giertycha, pozostałych polityków.

 Zapytany o wizytę Andrzeja Dudy w USA, prawnik poddał w wątpliwość jej znaczenie. - Jestem ciekaw, czy Obama spotka się z prezydentem Dudą, kiedy będzie w Polsce - nawiązywał Giertych do szczytu NATO w Warszawie. - Zdaje się, że to spotkanie jest zagrożone.

W ocenie Giertycha brak spotkania w cztery oczy i ewentualny brak rozmowy na szczycie NATO, a prezydent Duda będzie gospodarzem tego spotkania, to "jaskrawy afront".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA