REKLAMA

Gliński doprecyzował audyt dot. Instytutu Mickiewicza

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 08:31
Gliński doprecyzował audyt dot. Instytutu Mickiewicza Gliński o Instytucie Mickiewicza: My wydajemy pieniądze na różnego typu imprezy polskie, czy z polskim akcentem, które tam się odbywają za granicą i to dobrze. Ale to nie może być główna działalność tego typu agencji. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• W niedzielę (15 maja) wicepremier Piotr Gliński doprecyzował w telewizji swoje zarzuty wobec szefa Instytutu Mickiewicza.
• Gliński podkreśli, że "dyrektor tego Instytutu faktycznie w 2013 roku potrafił wydać 200 tys. na same wyjazdy".

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, w niedzielę (15 maja), w TVP Info, w odniesieniu do prezentowanego przez siebie 11 maja w Sejmie raportu nt. rządu PO-PSL:

- Ja się przejęzyczyłem odnośnie wyjazdów szefa Instytutu Mickiewicza. Chciałbym to wyjaśnić publicznie, bo takie sprawy trzeba wyjaśniać. Te dane, które podałem, dotyczyły oczywiście wyjazdów wszystkich pracowników i instytucji współpracujących z Instytutem Mickiewicza. Więc nie tylko szefa. Natomiast dyrektor tego Instytutu faktycznie w 2013 roku potrafił wydać 200 tys. na same wyjazdy i spędził prawie połowę swojego czasu pracy za granicą. Nawet nie byłbym taki krytyczny wobec tego, gdyby nie fakt, że Instytut Mickiewicza powinien pełnić inne funkcje niż funkcje agencji wyjazdowej. (...) To jest w jakimś sensie sponsorowanie funkcjonowania zachodnich czy zagranicznych instytucji kultury. Bo my wydajemy pieniądze na różnego typu imprezy polskie, czy z polskim akcentem, które tam się odbywają za granicą i to dobrze. Ale to nie może być główna działalność tego typu agencji. To jest nie polityka właściwa promocji polskiej kultury za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA