REKLAMA

Głosowanie poza miejscem zamieszkania. Ostatni dzwonek

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 09:56
Głosowanie poza miejscem zamieszkania. Ostatni dzwonek Jeszcze tylko przez kilka godzin można odebrać zaświadczenie ws. głosowania (fot. flickr.com/photos/robertdanieluk)

Jeżeli jeszcze nie odebrałeś zaświadczenia, dzięki któremu w niedzielnych wyborach parlamentarnych będziesz mógł oddać głos w każdej komisji w kraju i za granicą, zrób to niezwłocznie. Pozostało jeszcze tylko kilka godzin.

To rozwiązanie dla tych, którzy w niedzielę będą poza miejscem zamieszkania, a nie dopisali się do innego niż swój spisu wyborców.

Zaświadczenie o prawie do głosowania można odebrać w godzinach pracy urzędu gminy czy miasta, w którym jesteśmy ujęci w spisie wyborców. Wniosek o zaświadczenie można złożyć pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Gdy otrzymujemy zaświadczenie, jesteśmy skreślani ze spisu wyborców w naszym obwodzie. Dlatego ważne jest, żeby tego dokumentu nie zgubić - inaczej nie będziemy mogli oddać głosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA