REKLAMA

Głosowanie ws. szefa RE, Halicki: Ważne, żeby Polska miała szansę zachować powagę

  • Autor: PAP/AT
  • 09 marca 2017 09:09
Głosowanie ws. szefa RE, Halicki: Ważne, żeby Polska miała szansę zachować powagę Należy dzisiaj apelować, żeby tej awantury nie ciągnąć, bo po prostu stracimy na tym wszyscy - uważa poseł PO (Andrzej Halicki, fot. youtube.com)

• Nie czas na takie spekulacje - powiedział poseł PO Andrzej Halicki, odnosząc się do ewentualnego scenariusza, gdyby mandat Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej nie został przedłużony.
• Przedłużenie mandatu będzie miało miejsce i "scenariusz B", czyli wybór trzeciego kandydata, nie będzie uruchomiony - dodał.

W czwartek (9 marca) podczas unijnego szczytu szefowie państw i rządów mają decydować o tym, kto obejmie urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Polski rząd nie popiera Donalda Tuska, który zadeklarował, że jest gotów pełnić tę funkcję przez kolejne 2,5 roku i zgłosił kandydaturę europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

Halicki pytany, co by było, gdyby mandat Tuska na stanowisko szefa RE nie został przedłużony, odpowiedział, że to "nie czas na takie spekulacje", ale nie ma wątpliwości, że "tutaj nie byłoby kłopotu z punktu widzenia jego samego". Jednocześnie podkreślił, że przedłużenie mandatu będzie miało miejsce i "scenariusz B", czyli wybór trzeciego kandydata, nie będzie uruchomiony.

Czytaj też: Waszczykowski: Będziemy robili wszystko by nie doszło do głosowania na szefa Rady Europejskiej

"To jest działanie wbrew interesom całej Polski, jeżeli tego rodzaju efekt, tego rodzaju skutek nastąpiłby po tej awanturze. A, mówiąc krótko, minister (spraw zagranicznych Witold) Waszczykowski zderzył się ze ścianą - dowodzą tego wszystkie inne spotkania. I myślę, że tak bolesne zderzenie się z rzeczywistością powinno natychmiast spowodować zaprzestanie tej intrygi" - powiedział poseł PO.

"Przede wszystkim ważne jest, żeby Polska miała szansę zachować powagę i myślę, że należy dzisiaj apelować, żeby tej awantury nie ciągnąć, bo po prostu stracimy na tym wszyscy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA