REKLAMA

Gmyz: Macierewicz miażdżył poprzednie kierownictwo MON

 • Autor: GP
 • 12 maja 2016 09:30
Gmyz: Macierewicz miażdżył poprzednie kierownictwo MON Cezary Gmyz, dziennikarz i komentator życia społecznego. (fot.:wikipedia.org/creative commons)

• Cezary Gmyz w komentarzu do audytu rządów PO-PSL podkreślił, że podobały mu się argumentu o MON w przemówieniu Antoniego Macierewicza.
• Dziennikarz zwrócił też uwagę, na zbagatelizowany sygnał wywiadowczy z Moskwy.

- Wystąpienie Antoniego Macierewicza okazało się rewelacyjne - mówił dziennikarz TV Republika i tygodnika "Do Rzeczy" Cezary Gmyz na antenie stacji telewizyjnej, w której pracuje. - Przyznam, że z pewną przykrością obserwowałem minę Tomasza Siemoniaka, bo każdy kolejny akapit jego wystąpienia wdeptywał w ziemię poprzednie kierownictwo resortu.

Dziennikarz podkreślił, że audyt w MON, którym polityk PiS kończył środową (11 maja) prezentację oceny rządów PO-PSL był porażający.

W swojej wypowiedzi komentator zdecydował się też nawiązać do rewelacji, które w audycie pokazał koordynator służb specjalnych, minister Kamiński. Przypomnijmy, że w porannym wystąpieniu przewinął się wątek wywiadowczy. Do ambasady w Moskwie zgłosiła się osoba, która twierdziła, że ma informacje mogące świadczyć o tym, że w Smoleńsku 10 kwietnia doszło do zamachu na prezydencki samolot.

- Mieliśmy do czynienia z osobą, która w języku służb nazywa się oferentem - ocenił Gmyz. - To mógł być prowokator. W świecie służb takie osoby są traktowane z najwyższą ostrożnością, bo może to być gra kontrwywiadu. Wydawanie oferenta w ręce Rosjan - trudno mi znaleźć słowo, żeby to nazwać - ale to zdrada.

Gmyz jednak nie jest bezkrytyczny wobec obecnej premier i jej ministrów. Przyznał, że ma pewien zarzut. Ocenił, że w środę (11 maja) przekazano tak wiele ważnych informacji, że nie przebiją się one do opinii publicznej. W jego ocenie prezentacje audytu należało rozłożyć na tydzień, może nawet dłużej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Magda 2016-05-17 00:47:54
  Zgadzam się !!! Minister Sienkiewicz w rozmowie z Belką :"Państwo Polskie istnieje teoretycznie!!! Ciekawe co miał na MYŚLI!???...Pozdrawiam
 • komentator 2016-05-12 16:35:28
  Będą konkrety - idziemy do sądu. Na razie to Gmyz słynie raczej z eskalowania sensacji i domysłów niż rzetelnej pracy dziennikarskiej. Tak, w Smoleńsku był zamach... A rozmowy w kabinie pilotów są do ostatniego momentu uderzenia w ziemię. Po co robić z siebie idiotę, p. Gmyz? Do kogo pan kieruje te swoje szczucia? Do kucharek i pomocy domowych? Czy do panów spod budki z piwem? Ja tam nie widziałem żadnej miazgi. Będą dowody i zarzuty - proszę bardzo, ale na konfabulacjach nie pracuje żaden poważny dziennikarz. Dobrze, że masz pan miejsce tylko w jakiejś niszy o oglądalności 0,004 %
 • Wojtas 2016-05-12 14:14:32
  Mam nadzieję, że za tę zdradę i inne nieprawidłowości odpowiedzą konkretne osoby. Prokuraturo do dzieła!
 • delux 2016-05-12 13:00:11
  Brawo Maciarewicz,nareszcie koniec z tą bandą liberałów,która tylko potrafiła nam rozwalać armię ,nie robiąc nic na jej korzyść....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA