REKLAMA

Gorąco w sejmie: Kuchciński kontra Krzywonos, Petru kontra Szarama

 • Autor: GP
 • 10 grudnia 2015 15:50
Gorąco w sejmie: Kuchciński kontra Krzywonos, Petru kontra Szarama Henryka Krzywonos na mównicy sejmowej z Konstytucją w ręku (fot. twitter.com)

W czasie czwartego posiedzenia sejmu doszło do wymiany zdań między Henryką Krzywonos, posłanką PO i marszałkiem sejmu Markiem Kuchcińskim, nie był to zresztą jedyny spór. Posłowie wysłuchali też informacji rządu.

Obrady na sali plenarnej w czwartek zaczęły się o 11:00 od informacji bieżących. Opozycja i posłowie partii rządowej debatowali i głosowali nad wnioskami formalnymi i projektem PiS zgłoszonym w piątek. Projekt dotyczy reguły wydatkowej, która ma zostać zmieniona przez PiS. Może ona zwiększyć deficyt finansów publicznych.

Z ciekawostek...

Na mównicę weszła Henryka Krzywonos, starając się zadawać pytania, pod pretekstem zgłoszenia wniosku formalnego. Gdy marszałek Kuchciński prosił ją o uspokojenie się doszło do krótkiej wymiany zdań.

- Pani utrudnia obrady – apelował marszałek, gdy posłanka PO jeszcze stała przy mównicy.

- To jest cenzura! – kończyła swoją wypowiedź Henryka Krzywonos, mówiąc już nie z mównicy sejmowej, ale z podestu prowadzącego na podium.

Kolejną część porannych obrad zdominowała ostra wymiana zdań miedzy posłem Wojciechem Szaramą (PiS) i Ryszardem Petru. Politycy debatowali o sytuacji, która miała miejsce w mediach społecznościowych. Chodziło o wpisy zawierające groźby karalne pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, rzekomo rozpowszechniane przez lidera Komitetu Obrony Demokracji. Lider nowoczesnej zarzucił PiS prowokację i twierdzi, że groźby karalne nie były formułowane przez nikogo z KOD

Źródło: twitter.com

Źródło: twitter.com

Poseł Petru zarzucił PiS spreparowanie tych zarzutów. Prowadzący obrady wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz’15) przerwał dyskusję, nie dopuszczając ponownie posła Petru do głosu. Przenosząc tę dyskusję do Konwentu seniorów.

Posłowie pytali następnie przedstawicieli rządu o sprawy finansowe i zmiany budżetu jakie rząd i większość rządząca proponuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • HHHH 2016-01-27 12:34:53
  KRZYWONOS ZA 6200ZŁ CALA CZERWONA ZAPALENIA BABA STARA DOSTALA ZABRAC JEJ I ZOSTAWIC 620ZŁ NETTO MIOTŁA ZARAZ BY Z DUPĄ USIADLA A NIE SIE PREZY STARY KADŁUP PO
 • FFFFF 2015-12-11 12:47:30
  Krzywonos za 6200zł pruje morda stara beszczelna BABA KTO WPUSCIŁ TEGO TLUKA DO SEJMU CZERWONEGO PO DZIADOWSKI CEP STARY CZERWONY
 • Co_nam_PIS_DA 2015-12-10 18:27:18
  Zaczyna się. Już pewnie gotowa jest ustawa antyterrorystyczna uznająca za terrorystów wszystkich poddających w wątpliwość zdrowy rozsądek Prezesa i osób obdarzonych jego zaufaniem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA