REKLAMA

Gowin o dymisji wiceministra Bobki: jutro nowy podział obowiązków

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 marca 2018 14:14
Gowin o dymisji wiceministra Bobki: jutro nowy podział obowiązków Aleksander Bobko został powołany na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego 1 grudnia 2015. (fot.ur.edu.pl)

Przyjmuję do wiadomości decyzję premiera. Jutro odbędzie się spotkanie kierownictwa resortu i podejmiemy decyzję o nowym podziale obowiązku wśród ministrów - powiedział  wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin odnosząc się do odwołania Aleksandra Bobki z funkcji wiceministra.

W poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) prof. Aleksander Bobko znalazł się w gronie 17 wiceministrów odwołanych za stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.

- Pan premier Morawiecki wczoraj uprzedził mnie o zamiarze przyjęcia dymisji pana ministra Bobko. Jutro odbędzie się spotkanie kierownictwa resortu i podejmiemy decyzję o nowym podziale obowiązku wśród ministrów - powiedział w poniedziałek (12.03) Gowin.

Dodał, że w MNiSW od zawsze było czterech wiceministrów. - W tej kadencji nie doszło do żadnego zwiększenia ich liczby, ale przyjmuję do wiadomości decyzję premiera - zaznaczył Gowin. Wyjaśnił, że Bobko pozostanie senatorem i będzie nadal wspierał działania resortu.

Aleksander Bobko został powołany na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego 1 grudnia 2015. Odpowiedzialny był m.in. za powołanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - agencji zajmującej się systemowym wsparciem procesu umiędzynarodowienia polskich uczelni. Jest profesorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w klasycznej filozofii niemieckiej, współczesnej problematyce moralnej i polityczno-społecznej. Jest znawcą i tłumaczem Immanuela Kanta oraz autorem kilkudziesięciu publikacji po polsku, niemiecku i angielsku.

Był radnym i członkiem Zarządu Miasta Rzeszowa. Od 1989 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim i Uniwersytecie Papieskim JPII w Krakowie. Pełnił funkcję prodziekana, a następnie dziekana Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2008 był prorektorem ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą UR. Od 2012 jest rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach Instytutu Myśli Józefa Tischnera zajmował się m.in. dokumentowaniem i promowaniem myśli Józefa Tischnera.

W 2015 roku startował w wyborach parlamentarnych z ramienia PiS, uzyskał mandat senatora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA