REKLAMA

Gowin: Rządzenie polega także na szukaniu ponadpartyjnego porozumienia

  • Autor: PAP/AT
  • 27 stycznia 2017 10:56
Gowin: Rządzenie polega także na szukaniu ponadpartyjnego porozumienia Rządzenie polega także na szukaniu ponadpartyjnego porozumienia - mówi Gowin (Jarosław Gowin, fot.Ministerstwo Nauki/twitter.com/nauka_gov_p)

• Fakt, że rozmawiam z liderami opozycji czy politykami opozycji, nie jest żadnym sygnałem rozdźwięku w koalicji rządowej - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
• Zapewnił, że kierownictwo PiS wie o tych rozmowach.

Gowin w Radiu Plus powiedział, że ewentualne sygnały o rozdźwiękach wewnątrz koalicji rządzącej "są elementem zagrywek ze strony naszych politycznych oponentów".

Wicepremier powiedział, że stale rozmawia z liderami wszystkich partii. "Uważam, że rządzenie polega także na szukaniu ponadpartyjnego porozumienia w sprawach strategicznie ważnych" - zaznaczył.

Podkreślił, że wszystkie projekty przygotowane przez resort nauki w tej kadencji zostały poparte nie tylko przez większość rządową, ale przez wszystkie ugrupowania opozycyjne.

"Nie jest żadną tajemnicą, że angażowałem się też w negocjacje zmierzające do wypracowania jakiegoś kompromisu, jeżeli chodzi o okupację sali sejmowej; to się niestety nie powiodło. Ale fakt, że rozmawiam z liderami opozycji, czy z politykami opozycji, nie jest żadnym sygnałem rozdźwięku w koalicji rządowej. Jarosław Kaczyński, czy inni liderzy PiS doskonale wiedzą o tych moich rozmowach" - powiedział Gowin.

Czytaj też: Rząd PiS wobec koalicji PO-PSL

W piątek w Radiu ZET poseł PO Sławomir Nitras powiedział, że wicepremier Jarosław Gowin siedem miesięcy temu proponował mu stanowisko ministra sportu w rządzie Beaty Szydło. Jak ocenił, była to indywidualna inicjatywa Gowina, który próbował "rozszczelnić" Platformę.

Proszony o komentarz do tej wypowiedzi, Gowin odpowiedział ironicznie: "Naprawdę zaproponowałem stanowisko ministra sportu Kamilowi Stochowi. Zastanawia się".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA