REKLAMA

Gowin zapowiada poszerzenie obozu PiS. Kongres nowej partii jesienią

  • Autor: GP
  • 10 października 2017 07:45
Gowin zapowiada poszerzenie obozu PiS. Kongres nowej partii jesienią Jarosław Gowin jest liderem Polski Razem. Formacja powstała po odejściu polityka z PO obecnie stanowi zaplecze rządu Beaty Szydło. (fot. Ministerstwo Nauki/twitter.com)

Zjednoczona Prawica niebawem ma się poszerzyć. Jarosław Gowin zapowiedział kongres i nową partię na jesieni. Formacja ma wejść do zaplecza obecnie rządzących krajem.

Wicepremier Jarosław Gowin we wtorek (10 października) zapowiedział w TVN 24 poszerzenie obozu Zjednoczonej Prawicy. W wywiadzie dla stacji dał do zrozumienia, że na jesieni br. można się spodziewać "kongresu nowej partii," na którym zostanie ogłoszona nazwa nowej formacji.

Gowin nie był skłonny podać więcej szczegółów. Ocenił tylko, że efektem jesiennego kongresu będzie poszerzenie koalicji rządowej o nowe środowiska.

Jarosław Gowin jest liderem Polski Razem, z Jarosławem Kaczyńskim (PiS) i Zbigniewem Ziobro (Solidarna Polska) tworzą parlamentarne zaplecze rządu, pierwszy w historii III RP blok polityczny rządzący samodzielnie. Do tej pory koalicje powstawały po wyborach, a Zjednoczona Prawica jako pierwsza szła do wyborów jako blok koalicyjny, wygrała rywalizację o głosy Polaków i przeniosła współpracę wyborczą na zarządzanie krajem.

Jarosław Gowin został wicepremierem i ministrem nauki, a Zbigniew Ziobro ministrem sprawiedliwości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-10-10 17:10:33
    przecież Gowin to platfus! to koń trojański w PiSie!
  • nowoczesnybrat 2017-10-10 13:29:25
    "Totalna" opozycja obrzuci Was błotem ze wszystkich stron i nim się oczyścicie, będzie "po wyborach". Patrzcie dokładnie na brudne ręce POkrętaczy i pseudo "nowoczesnej". Nie zapomnijcie o Lisie, Gazecie Wyborczej, Fundacji Sorosa, Batorego, Otwarty Dialog, Fundacji Adenauera, Tusku, Schetynie, Petru i im podobnym. Macie wrogów, bez liku. To nie są tylko Wasi wrogowie. To są wrogowie Polski i Polaków. Sługusy Berlina i Brukseli. O Paryżu, nie wspomnę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA