REKLAMA

Grabiec: Audyt PO-PSL to ponad setka kłamstw

  • Autor: GP
  • 02 czerwca 2016 09:45
Grabiec: Audyt PO-PSL to ponad setka kłamstw Jan Grabiec na majowym marszu opozycji. (fot.:facebook.com/JanGrabiecLegionowo)

• Polityk PO, Jan Grabiec przekonuje, że audyt PiS o rządach PO-PSL to kłamstwa. Partia chce zobaczyć pisemną wersję dokumentu.
• Nowa opinia KE o praworządności w Polsce to zabieg dyplomatyczny. Ma dać rządowi PiS do zrozumienia, że UE jest "zniecierpliwiona brakiem postępów".

Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej gościł w studio TVP. W czwartkowej (2 czerwca) rozmowie politycznej mówił o sytuacji w partii i rosnącym niezadowoleniu społecznym z rządów PiS.

- Od dawna było wiadomo, że Grzegorz Schetyna jest następcą Donalda Tuska, jako lider PO. Pewnie Ewa Kopacz miała to na uwadze, gdy przejmowała partię i rząd - mówił polityk PO.

W stosunku do audytu rządów PO-PSL, który ministrowie Beaty Szydło przedstawiali w maju, stwierdził, że z samych wystąpień w Sejmie PO wydedukowała "ponad setkę kłamstw".

- Wyniki tego audytu są niewiarygodne - mówił podniesionym tonem Grabiec. - Więc chcielibyśmy poznać zapisy tego audytu.

Czytaj: Rząd szykuje rewolucyjną zmianę w podatkach

Zapytany o sytuację między Warszawą, a Brukselą, zwłaszcza w kontekście środowej (1 czerwca) decyzji Komisji Europejskiej wobec Polski polityk mówił:

- Opinia KE nic nie wnosi, ale po prostu stwierdza fakty. Trzeba zabiegać o praworządność. To jest język dyplomacji i oznacza, że Komisja jest od kilku miesięcy oszukiwana i jest już zniecierpliwiona brakiem postępów (w sytuacji w Polsce - red.)

Grabiec zaakcentował, że rządy PiS po pół roku zmęczyły ludzi i przekonały do sprzeciwu, który wyrażany jest marszem i protestem na ulicy polskich miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • artamator 2016-06-02 12:09:04
    Panie Janku Grabiec, Panie rzeczniku ! Co waść duby smalone bredzisz ? Każdy uczciwy człowiek zapadł by się pod ziemie, kiedy mieszkając z rodziną ze swoimi braćmi i sąsiadami zaczyna ich obgadywać i donosić na nich do policji ! To jest nie tylko chore i nieuczciwe, zwłaszcza, że sam bez przerwy był tyranem, oszustem, kłamcą, sutenerem....Z wami jest gorzej bowiem gadacie po polsku a Polakami nie jesteście.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA