REKLAMA

Gróbarczyk i Kozłowski w Islandii. Ministrowie rozmawiali o rybołówstwie

  • Autor: GP
  • 11 lipca 2016 09:21
Gróbarczyk i Kozłowski w Islandii. Ministrowie rozmawiali o rybołówstwie Po lewej minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. (fot.:mgm.gov.pl)

● Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk z delegacją resortu odwiedził Islandię.
● Polityk badał możliwości współpracy gospodarczej z wyspiarskim krajem.
● Wraz ze swoim islandzkim odpowiednikiem podpisał list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy w ramach gospodarki morskiej, połowu i przetwórstwa ryb.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz Krzysztof Kozłowski, podsekretarz stanu w tym resorcie odwiedzili Republikę Islandii. Wizyta odbyła się w pierwszej połowie lipca br.

Politycy polskiego rządu przygotowują się do nawiązania szerszej współpracy z wyspą w ramach działania resortu i podnoszenia potencjału polskiego przemysłu rybnego. W związku z tym goście z Polski zwiedzali w Islandii stocznie, fermy i przetwórnie ryb, przedsiębiorstwa produkujące specjalistyczny sprzęt dla branży rybnej.

Ministerstwo informuje, że udało się już zawrzeć wstępne porozumienie, które będzie podstawą przyszłej formalnej współpracy.

Czytaj: Północ to nie tylko kierunek morski dla Polski. Rząd chce gazu z północy

- W Instytucie badań nad żywnością i biotechnologią Matis doszło do podpisania przez ministrów obu krajów listu intencyjnego o współpracy w obszarze rybołówstwa, hodowli ryb, biotechnologii, przemysłu stoczniowego i handlu - czytamy na stronie ministerstwa. - Sygnatariusze listu wyrazili w ten sposób chęć współdziałania na rzecz rozwoju poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

Wizyta w Islandii była następstwem spotkania ministra Gróbarczyka z Gunnarem Snorri Gunnarssonem, islandzkim dyplomatą i ambasadorem. To spotkanie miało miejsce na początku roku. Już wtedy obie strony podkreśliły potrzebę wzmacniania dobrych relacji Polski i Islandii oraz zacieśniania współpracy w obszarach związanych z szeroko rozumianą gospodarką morską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA