REKLAMA

Gronkiewicz-Waltz kontra PiS. Prezydent zapowiada, że nie odda miasta

 • Autor: PAP/MN
 • 01 września 2016 19:47
Gronkiewicz-Waltz kontra PiS. Prezydent zapowiada, że nie odda miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie pozwoli, aby „miasto padło ofiarą chorych ambicji PiS” (fot. mos.gov.pl)

• W czwartek, 1 września, po południu rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji.
• Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała Radzie Warszawy powołanie komisji ws. reprywatyzacji.
• Klub radnych PiS zapowiedział, że nie poprze wniosku PO o powołanie doraźnej komisji i apelował, że nie chce być wplątywany w „złodziejską aferę”.

Na zwołanej w czwartek z inicjatywy prezydenta Warszawy specjalnej sesji rady miasta Gronkiewicz-Waltz mówiła, że do tej pory żadna siła polityczna nie rozwiązała problemu reprywatyzacji w Warszawie.

"Z perspektywy blisko 30 lat jest to najcięższy grzech transformacji ustrojowej. To zaniechanie szczególnie dotkliwe stało się dla Warszawy" - mówiła. Stwierdziła, że nie wie, "czy elity polityczne zaniechały tego celowo, czy było to po prostu zaniedbanie, ale przez 27 lat nie uchwalono ustawy reprywatyzacyjnej".

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała Radzie Warszawy powołanie komisji ws. reprywatyzacji. "Dzisiaj jest czas na wyjaśnienie niejasnych spraw reprywatyzacyjnych. Jest tylko jeden sposób: pełna transparentność i obiektywizm" - stwierdziła.

Klub radnych PiS nie poprze wniosku PO o powołanie doraźnej komisji Rady Warszawy ds. reprywatyzacji i przekształceń własnościowych nieruchomości; nie wplątujcie nas w to, co media nazywają "złodziejską aferą" - mówił szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Maciek 2016-09-03 04:48:19
  nie wierzę w uczciwość Pani Gronkiewicz - Waltz. Uważam, ze jej miejscem jest długoletnie więzienie na Rakowieckiej, Białołęce, albo w wiezieniu kobiecym w Fordonie. Tłumaczenie Pani Prezydent jest żenujące ! Przypomina mi się spocony Chlebowski, czy płacząca Sawicka, i tu jest problem, bo żaden POLITYK w III RP nie znalazł się w kryminale, stąd te bezkarne AFERY i przekręty. Wstyd, żeby Profesor Prawa w XXI wieku, w Polsce wyłudzała mienie pożydowskie, żeby zarobić kilkanaście milionów na zaś , i że to bezkarnie jej "przejdzie" przy wsparciu innych PROFESORÓW PRAWA i reszty PRAWNIKÓW POLSKICH ! Na pewno też przy wsparciu tych etatowych szubrawców z Platformy Obywatelskiej, którzy zawsze mówią o uczciwości państwa polskiego, a maja za "uszami" więcej jak żulik z warszawskiej ulicy. Żenujące to jest
 • Krystna 2016-09-03 01:19:35
  Do wow: Przeciez HGW tylko SZKODZIŁA temu miastu!!! Choćby tylko Mową:-WALLLLSZAWĘ!!! Szkąd się biorą tacy antyPolacy!!!
 • Monia 2016-09-03 01:13:01
  Do wow: Wydaje mi a nawet jestem PRZEKONANY ze Warszawa by tylko Sorzystała !!! Przeciez ta HGW nie wie nawet co dzieje się w Warszawa! 10 lat jest rezydentem I gdyby nie PiS który słucha głosów Obywateli w tym ludzi poszkodowanych w ZŁODZIEJSKIEJ REPRYWATYZACJI to dalej by kradła I SZKODZIŁA !!! I jak całe PO udawała ze nic siè nie STAŁO,to nie ja to inni ,a ja wam teraz to WYJASNIĘ I juz ukarałam winnych (tylko co moźe zrobić taki urzędnik bez zgody pani prezydent!!PO juź wyjasniało AFERĘ HAZARDOWĄ!!!Dzięki PiS teraz wyjasniało to PROKURATURA i CBA!
 • wow 2016-09-02 07:07:22
  *Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie pozwoli, aby „miasto padło ofiarą chorych ambicji PiS”* miasto da sobie radę. HGW i inni z ratusza i "okolic" powinni zostać już tymczasowo aresztowani!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA