REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Ludzie nam nie wybaczą, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na następne lata

 • Autor: PAP/AT
 • 20 września 2017 11:05
Grzegorz Schetyna: Ludzie nam nie wybaczą, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na następne lata W koalicji powinny znaleźć się też organizacje pozarządowe i środowiska lewicy - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

a pewno zbudujemy koalicję, my jako Platforma Obywatelska. Uważam, że powinny się w niej znaleźć trzy partie parlamentarnej opozycji, bo my ze sobą współpracujemy – powiedział w lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do możliwości powstania koalicji w wyborach samorządowych i parlamentarnych.

• Musimy iść razem – powiedział Schetyna.

• Według niego, w koalicji powinny się znaleźć trzy partie opozycyjne - Platforma, Nowoczesna i PSL.

• wW koalicji powinny znaleźć się też organizacje pozarządowe i środowiska lewicy - dodał.

"Wiem, że każdy nosi buławę w tornistrze i mówi, że chcemy się pokazać, mamy swój elektorat. Ale ludzie nie wybaczą nam, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na następne cztery lata" - powiedział Schetyna w środę w porannej audycji radia TOK FM. Podkreślił, że obecnie najważniejszym zadaniem opozycji jest wspólne "budowanie oporu".

Pytany, czy Platforma pójdzie do wyborów razem z Nowoczesną, odparł: "Myślę, że musimy iść razem". "Na pewno zbudujemy koalicję, my jako Platforma Obywatelska. Uważam, że (powinny się w niej znaleźć - red.) trzy partie parlamentarnej opozycji, bo my ze sobą współpracujemy. Z PSL-em, to będzie najtrudniejsze oczywiście, ale uważam, że niezbędne" - powiedział Schetyna.

Czytaj też: Opozycja pracuje nad wspólnotą programową

Jak zastrzegł, rozmowy w tej sprawie, to długi proces. "Będzie to długo trwało. To będzie trudna rozmowa, ale uważam, że jeśli ktoś jest dojrzały w polityce, to wie, jak to jest ważne. I nie ma dla tego alternatywy" - przekonywał lider PO.

Zdaniem Schetyny, w koalicji powinny znaleźć się też organizacje pozarządowe i środowiska lewicy, "ci wszyscy, którzy uważają, że jest zagrożenie dla polskiej praworządności".

Lider PO odniósł się także do wtorkowych (19 września) wypowiedzi rzecznika PiS Beaty Mazurek i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego, którzy powiedzieli, że proponowany przez wicepremiera, ministra nauki Jarosława Gowina projekt reformujący pracę uczelni wyższych, nie był konsultowany z rządem.

"Pomyślałem sobie, że w sposób koncesjonowany przez (Jarosława) Kaczyńskiego, Gowin buduje swoją pozycję w (...) PiS. Nie wierzę w wewnętrzny spór w PiS, bo tam sporu nie ma, tam decyduje Kaczyński. (...) Gowin jest koncesjonowanym politykiem PiS i na wszystko, co robi, dostaje zgodę Kaczyńskiego i to on go rozlicza a nie Terlecki z Mazurek" - powiedział Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (15 komentarzy)

 • stolarz 2017-09-29 12:38:28
  Do szkodnicy: Za jaką Polskę się wypowiadasz baranie ? Tuska, Schetyny, Petru i Adamowicza - zdrajców i sprzedawczyków ? Chyba cię pogięło od popierania POkrętaczy, Sorosa i Fundacji Adenauera.
 • ExWyborcaPO 2017-09-22 23:33:12
  Głównie Panu Schetynie nie wybaczymy.
 • Bródka 2017-09-21 13:25:08
  Włosi mają swojego Schettiniego i Costa Concordię, a my Schetynę i PO. Efekt końcowy będzie taki sam.
 • :-) 2017-09-21 10:48:48
  Do Taka Prawda: Maciarewiczowi nie można wierzyć ponieważ nie cofa się przed jawnym kłamstwem aby tylko zrobić wrażenie na słuchaczach. Kto pamięta Mistrale za dolara, oskarżenie Tuska o bycia agentem Stasi, obietnice zakupu ośmiu helikopterów dla wojska do końca zeszłego roku, trotyl, sztuczną mgłę w Smoleńsku, bombę termobaryczną w samolocie i mnóstwo innych, wie o czym mówię. Notoryczny kłamca i mitoman e nie wspomnę o sugestiach dotyczących jego zdrowia psychicznego.
 • Taka Prawda 2017-09-21 10:02:40
  Macierewiczowi 'nie można wierzyć' z jakiego to niby powodu? Może Ewka wolontariuszka jest bardziej wiarygodna? albo naćpany radek czy biorący za wszystko odpowiedzialność zagubiony donek? A może bronek, żołnierz wierny wsi który nic nie wie o ciężarówkach ze żwirem pod kołami których ginęli świadkowie z afery marszałkowej? Już prędzej uwierze pacjentowi szpitala psych.
 • :-) 2017-09-21 09:13:30
  Do antoni antczak: czegoś ty się gościu nawdychał? Czyżbyś nie wiedział że nie można wierzyć we wszystko co mówi Macierewicz i pacjenci szpitali psychiatrycznych?
 • antoni antczak 2017-09-20 22:22:29
  Powinni pana pozwać ci młodzi chłopcy których pan kazał maltretować w akcji widelec.Nie przyszło panu nawet do głowy że młodzież może być patriotami.Od 26 lat razem z tuskiem agentem Stasi pan dziala na rzecz niemiec a na szkodę Polski .Sprzedaliście wszystko,sprowadziliście 80 procent propagandy merkel aby nam zamknąć usta i robić dywersję.Czemu żeście tak usilnie walczyli aby nie było telewizji Trwam? To był ostatni bastion który się wam oparł i nie polegał pod waszą jurysdykcję.Lepiej abyście sami zdelegalizowali PO tak jak obiecał kłamca donald na jednym z przemówień.Ale ja wątpię w to czy ktokolwiek z was ma honor.Kot prezesa ma większy.Prawdę powiedział Kaczor na jednym z przemówień - komuniści i złodzieje.
 • TenSam 2017-09-20 20:04:07
  Schetyna każdy da ci sznur za darmo...
 • Mieszko 2017-09-20 19:10:36
  Schetino kończą się wpływy i władza ? Gang Olsena i wy chcecie władze zdobyć chyba na Haiti
 • Marek 2017-09-20 16:38:53
  Schetyna odjechał totalnie, to już tylko zakład zamknięty możne zabezpieczyć Polskę przed tym oszołomem. ProPOnuje POnownie państwo teoretyczne i ch...d... i kamieni kupa. PSL jak pójdzie z nimi to już zniknie na zawsze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA