REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Miesięcznice smoleńskie to demonstracje religijne czy marsze PiS-u?

  • Autor: PAP/AT
  • 12 czerwca 2017 08:58
Grzegorz Schetyna: Miesięcznice smoleńskie to demonstracje religijne czy marsze PiS-u? W sobotę (10 czerwca) wieczorem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, czy miesięcznica to jest marsz PiS-u czy demonstracja religijna, czy wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego jest kazaniem o miłości i miłosierdziu, czy jest lekcją nienawiści politycznej - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

"To jest efekt ustawy, ustawy kompromitującej, zamykającej możliwość wolności zgromadzeń, czyli kluczowej rzeczy" - w ten sposób Grzegorz Schetyna skomentował w TVN 24 wyniesienie przez policję Władysława Frasyniuka w czasie sobotnich (10 czerwca) obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

Schetyna powiedział, że trzeba zadać pytanie i "powiedzieć sobie szczerze", czy miesięcznica "to jest marsz PiS-u czy demonstracja religijna, czy wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego jest kazaniem o miłości i miłosierdziu, czy jest lekcją nienawiści politycznej".

"Ja chcę otwartej ustawy o zgromadzeniach. Nie wiem komu ona przeszkadzała, ta ostatnia" - dodał. Pytany, jakie jest jego stanowisko w stosunku do "Obywateli RP", polityk powiedział, że każdy ma prawo demonstracji; zwrócił też uwagę na to, że ze względu na zmianę ustawy nie mogą demonstrować tak, jak wcześniej. "To jest przyczyna tej sytuacji, która zdarzyła się w sobotę" - ocenił.

Wyniesienie Władysława Frasyniuka z demonstracji w czasie miesięcznicy smoleńskiej jest efektem kompromitującej ustawy - powiedział szef PO (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

W sobotę (10 czerwca) wieczorem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej; usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki.

Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. "11 osób przyjęło mandaty. Nikt nie został zatrzymany" - powiedział rzecznik KSP asp. szt. Mariusz Mrozek.

Wśród kontrmanifestujących był Władysław Frasyniuk, który - jak podała policja - odpowie z naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to nawet 3 lata więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • glazurnik 2017-06-21 10:14:11
    Wypowiedzi Schetyny świadczą dobitnie o tym, że opozycja "totalna", którą swego czasu "namaścił" i realizuje jej cele gebelsowskimi metodami, według niego funkcjonuje dobrze gdyż toruje sobie drogą wyłącznie nienawiścią do PiS-u. Ponieważ im z KOD-em nie wyszło, to wprzęgneli nowego konia pociągowego tej awantury w postaci "obywateli" RP. Kiedy i ten koń padnie, to znajdą słonia albo nawet wielbłąda poganianego przez nachodźców. A dlaczego POkrętacze tak bardzo pragną "uchodźców" w Polsce ? Ano dlatego, że zamachy i terror w Polsce mogłyby im (POkrętaczom) bardzo pomóc w obaleniu legalnej władzy i jej szybkiemu przejęciu a potem... Odpowiednio dyspozycyjne mafie, pod cichymi rozkazami POkrętaczy, zajęłyby się tym czym zajmują się właśnie takie mafie we Włoszech, na Sycylii w Turcji, Grecji i wszędzie tam gdzie istnieją obozy przejściowe dla "uchodźców". I to jest dopiero interes liczony w miliardach euro i dolarów. Takie obozy tam istnieją od co najmniej 2011 roku a obsługujące je "firmy" zarabiają krocie z "dojenia" funduszy światowych i europejskich. "Nowoczesna" już aż się trzęsie i przebiera nogami aby w przyszłości POkrętacze dopuścili ich do tego BRUDNEGO interesu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA