REKLAMA

Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO: rządy PiS to trudny czas dla wolności

  • Autor: PAP/KDS
  • 01 lipca 2017 11:19
Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO: rządy PiS to trudny czas dla wolności Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO (fot. facebook.com)

Rządy Prawa i Sprawiedliwości to trudny czas dla wolności. Dlatego jest Platforma Obywatelska. Zrobimy wszystko, żeby Polacy mogli cieszyć się wolnością - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna w sobotę podczas Rady Krajowej partii.

"Zawsze byliśmy w Platformie Obywatelskiej gotowi do tego, żeby budować, projektować, żeby pisać nowe inicjatywy, żeby zagospodarowywać naszą polską wolność, żeby robić wszystko, żeby tą wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków. Zawsze się nam to udawało" - podkreślił Schetyna.

Jak dodał, wolność trzeba obronić. "Dzisiaj jest dla niej (wolności) trudny czas, to jest czas, który przynoszą rządy PiS, to jest trudny czas dla wolności" - podkreślił lider PO. "Dlatego jest Platforma Obywatelska, dlatego dzisiaj jesteśmy tutaj" - mówił Schetyna.

Lider mazowieckiej PO Andrzej Halicki otwierając posiedzenie Rady, podkreślał, że odbywa się ono w symbolicznym miejscu. "To miejsce, w którym kiedyś, historycznie zatrzymany został pochód totalitaryzmu, miejsce na które patrzyliśmy z lewej strony Warszawy z nadzieją, ale przyszło zniewolenie, taki symboliczny tez podział Europy na tę, która cieszyła się wolnością i tę, która za nią tęskniła" - mówił polityk.

Podkreślił, że zarówno sobotnia Rada Krajowa ja i "najbliższy czas wielkiej pracy" będą właśnie "upomnieniem się o te podstawowe wartości, za którymi tak bardzo kiedyś tęskniliśmy - wartością związane z wolnością, demokracją, praworządnością, czymś co jest naturalnym prawem każdego Europejczyka".

W swoim wystąpieniu zaznaczał, że z niedowierzaniem w ostatnich miesiącach patrzymy na to, co można zrobić z Polską, wolnością, niezależnością, jak można prześladować i upokarzać ludzi, jak można czynić zło i jak można budować z Polski pośmiewisko w Europie, i na świecie. 

"Dzisiaj mamy w Polsce do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą podpalić nasz kraj, doprowadzić do domowej wojny, którzy chcą konfliktu, niechęci, zła, zwycięstwa rządów, które są przeciw, które są agresywnym atakiem na wolność" - podkreślił. "Dlatego mówimy dzisiaj: nie będzie na to zgody" - oświadczył lider PO.

Nawiązał też do kongresu PiS, który w sobotę odbywa się w Przysusze (woj. mazowieckie). "Patrzymy na to przez pryzmat ich dokonań jeśli chodzi o konstytucję i tworzenie wyjątkowej roli jednej partii. Znamy to, niektórzy z nas pamiętają te czasy lat 70. i 80. Dzisiaj jest tak samo, dzisiaj ten obraz, który będą widzieć telewidzowie, to obraz działaczy siedzących obok pierwszego sekretarze. Dzisiaj dziennikarze i komentatorzy będą analizować, kto siedzi bliżej prezesa, a kto dalej, kto ma większy wpływ na rzeczywistość, a kto ma mniejszy, kto został wysłany w delegację i będzie odsunięty" - mówił Schetyna. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polak 2017-07-01 17:05:51
    Dzięki PiS zarabiam 3700 a nie 2000 ,jak było wcześniej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA