REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Nie ma lepszego antidotum niż współpraca rządu i opozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 10 stycznia 2018 09:42
Grzegorz Schetyna: Nie ma lepszego antidotum niż współpraca rządu i opozycji Opozycja przedstawi program i plan aktywności europejskiej - powiedział szef PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Jak każda racjonalna i sensowna opozycja musimy rozliczać rząd z tego, co najważniejsze - z obietnic i z aktywności - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Lider PO Grzegorz Schetyna pytany był w środę w Radiu Zet, czy po zmianach w rządzie zmienią się również działania opozycji i czy nadal z rządzącymi prowadzona będzie przez totalną opozycję "totalna wojna". "Opozycja nie jest po to, by bić w rząd. Opozycja jest po to, by egzekwować, oczekiwać i rozliczać" - odparł Schetyna. "Opozycja totalna była wtedy, kiedy walczyliśmy ze złym rządem, który był prowadzony przez Kaczyńskiego z tylnego siedzenia" - podkreślił.

"Dzisiaj, jak każda racjonalna i sensowna opozycja musimy rozliczać rząd z tego, co najważniejsze - z obietnic i z aktywności" - zadeklarował.

Czytaj też: Domański: Opozycja powinna być zadowolona z rekonstrukcji rządu

Mówiąc o planowanych działaniach opozycji, zapowiedział, że PO będzie adresować do premiera Mateusza Morawieckiego pytania m.in. o to, co będzie dalej w Unii Europejskiej, co będzie z nową perspektywą finansową. Przypomniał, że 28 maja ma być przedstawiony budżet europejski. Opozycja pytać będzie, co zostało w tej sprawie załatwione i jakie są oczekiwania polskiego rządu - podkreślił Schetyna.

Zapowiedział, że opozycja przedstawi "program i plan aktywności europejskiej". "Uważam, że w tej kwestii nie ma lepszego antidotum w trudnych czasach niż współpraca rządu i opozycji" - zauważył lider PO. "W związku z tym, że rząd i eurodeputowani PiS nie zajmują się tym w Brukseli, będziemy to robić jako PO" - podkreślił Schetyna. O każde euro z funduszy europejskich trzeba walczyć - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Sko 2018-01-10 17:04:09
    No dobrze, ale ,,lepiej z mądrym zgubić ..’’
  • Klara 2018-01-10 11:43:00
    Jeżeli do tego dojdzie ( współpraca między PO i PiS) tzn. że #dobrazmiana się skoćczyłaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA