REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Nie rozumiecie, co to znaczy demokracja parlamentarna

  • Autor: PAP/AT
  • 07 kwietnia 2017 09:29
Grzegorz Schetyna: Nie rozumiecie, co to znaczy demokracja parlamentarna Wniosek o wotum nieufności ma doprowadzić do debaty o jakości rządu - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności to oręż opozycji, by doprowadzić do debaty o jakości rządu - mówił w Sejmie w debacie nad wnioskiem nieufności dla rządu Beaty Szydło lider PO Grzegorz Schetyna.

"Od czasu kiedy zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności, z różnych stron sceny politycznej, najgłośniej ze strony PiS, jest śmiech, prychanie, niezadowolenie" - zaznaczył Schetyna na wstępie swojego wystąpienia. "Nie rozumiecie, co to znaczy demokracja parlamentarna" - zwrócił się do posłów PiS.

Czytaj też: Ewa Kopacz liczy na cud

Według Schetyny zawsze będą pytania, czy mają sens takie wnioski, jeżeli jest większość parlamentarna, ale - jak podkreślił - to "normalne narzędzie, instrument demokracji parlamentarnej". "Też broń, oręż opozycji, żeby doprowadzić do debaty, żeby rozmawiać o jakości rządu, o tym co dalej" - podkreślił lider Platformy, który jest kandydatem PO na szefa rządu.

"Wiem, że to wam się nie podoba, bo wam się demokracja i parlament nie podoba, ale musicie z tym żyć" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA