REKLAMA

Grzegorz Schetyna o nowej prezes TK: Konflikt w Trybunale będzie istniał dalej

  • Autor: PAP/MN
  • 21 grudnia 2016 14:01
Grzegorz Schetyna o nowej prezes TK: Konflikt w Trybunale będzie istniał dalej Grzegorz Schetyna surowo ocenia wybór Julii Przyłębskiej. (fot. twitter)

• To jest decyzja konfrontacyjna; uważam, że konflikt w Trybunale Konstytucyjnym będzie istniał dalej i będzie to Trybunał podzielony.
• Tak środowy wybór sędzi Julii Przyłębskiej na prezesa TK ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy zaznaczył, że dalsze funkcjonowanie TK będzie zależało m.in. od organizacji pracy TK, sposobu prowadzenia spraw. "Natomiast nie możemy powiedzieć, że sprawa konfliktu wokół Trybunału, czy w samym Trybunale została zakończona" - dodał Schetyna na środowej konferencji prasowej. "Ten konflikt ciągle niestety trwa" - ocenił szef PO.

Były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO) powiedział w środę, że prezydent Andrzej Duda, wybierając sędzią Przyłębską, złamał konstytucję. "Prezydent Rzeczpospolitej bez żadnej refleksji staje się notariuszem planu Jarosława Kaczyńskiego zniszczenia Trybunału" - dodał Budka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-21 15:01:48
    No proszę ,,jasnowidz" już w dobrym humorze! - żałosny komediant?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA