REKLAMA

Grzegorz Schetyna oficjalnym kandydatem na premiera

 • Autor: PAP/EM
 • 17 marca 2017 13:37
Grzegorz Schetyna oficjalnym kandydatem na premiera Grzegorz Schetyna (fot. PO/twitter.com)

PO zaprezentowała w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna - poinformował Sławomir Neumann (PO).

Szef klubu Platformy Obywatelskiej mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd Szydło "od 17 miesięcy demoluje Polskę, polską demokrację, praworządność, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje samorządy, niezależne sądownictwo, a w ostatnich dniach, tygodniach skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej".

Zapowiedział, że PO przekaże wniosek innym opozycyjnym klubom parlamentarnym i będzie je przekonywać do jego poparcia.

Inicjatywę PO zamierza poprzeć Nowoczesna; rządu nie będzie też broniło PSL. Paweł Kukiz mówił we wtorek, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w głosowaniu nad odwołaniem Rady Ministrów. Pomimo wsparcia opozycji, inicjatywa Platformy nie ma szans powodzenia - PiS, wraz z posłami Solidarnej Polski i Polski Razem, dysponuje w Sejmie stabilną większością 234 posłów.

Zgodnie z art. 158 konstytucji, Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na Prezesa Rady Ministrów. Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • s 2017-03-18 14:29:02
  No to nieżle .Schetyna premierem ,szef akcji "Widelec"który spałował kibiców jak leci, szefem państwa .Jaka następna grupa społeczeństwa do spałowania ? bo przecież do gospodarki nie nadają się bo po ich rządach zostało tylko "chuj (...) i kamieni kupa "
 • DT 2017-03-17 21:53:46
  To Pan Schetyna powinien zostać premierem, nie Szydło, ale my ubecy, sbecy, oszuści, szalbierze, naciągacze, politykierzy, chrystuski, alimenciarze i jakaś część narodu, którą udało nam się otumanić nie pozwolimy żeby PiS dalej rządził i wchodził w nasze czarne interesy. Cieszymy się, że Pan Petru z Nowoczesną jest z nami, wierzymy, że będzie tak jak za wcześniejszego rządu. Prosiłbym o większą frekwencję w następnych manifestacjach i blokadach. Wasz nieugięty i jeszcze niezamknięty DT
 • maxx., 2017-03-17 21:31:04
  czekamy premierze tylko w jakim panstwie napewno nie w Polsce pdalcu...
 • puszatek 2017-03-17 19:20:28
  Do Cyborg28: Przed chwilą Tyszka powiedział, że kosztuje to nas 1 mln 300 tys. zł dziennie!
 • Cyborg28 2017-03-17 16:46:06
  Zanim uwaga, najpierw cytata: "PO zaprezentowała w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna - poinformował Sławomir Neumann (PO)." Proszę zwrócić uwagę, że cała ta błazenada odbywa się kosztem nas - podatników.
 • wróżka 2017-03-17 16:36:59
  Jak tak się stanie to nastąpi koniec świata !!!!!!!!!!!!!. Trzeba się z tego kraju zwijać !!!!!!!!!!!!!. Szkoda by było żeby w przyszłości dziecko miało zmarnowane życie, od lat ciągle Ci sami u żłoba. Było mi dobrze jest żle i zapowiada się jeszcze gorzej.
 • michal 2017-03-17 16:30:35
  nie kupuję tego. Prawda, że Polska powinna obrać inny kierunek niż obecnie, ale zamiana Schetyny z Kaczyńskim... w parlamencie potrzeba młodej krwi, patriotów z pomysłami przy tym nie oderwanych od rzeczywistości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA