REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Platforma przygotowuje nowelizację ustawy o IPN

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lutego 2018 08:03
Grzegorz Schetyna: Platforma przygotowuje nowelizację ustawy o IPN Liczę, że prezydent poprze projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PO - mówi Schetyna. (Fot. mat. pras. platforma.org)

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej poinformował, że PO pracuje nad nowelizacją ustawy o IPN. - Będę prosił prezydenta Dudę o to, żeby wsparł naszą inicjatywę - zaznaczył.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski (PiS) miałby zastąpić Ryszarda Czarneckiego, który został odwołany z funkcji wiceszefa PE. Ostateczne decyzje ws. Krasnodębskiego mają zapaść po porozumieniu z wszystkimi formacjami, które wchodzą w skład Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

- Jeśli będzie przedstawiona kandydatura prof. Krasnodębskiego, to politycy PO zagłosują za Polakiem - odpowiedział Schetyna, pytany przez "Rzeczpospolitą", czy europosłowie PO poprą Krasnodębskiego.

Przewodniczący PO poinformował też, że jego partia przygotowuje nowelizację ustawy o IPN. - Będę prosił prezydenta Dudę o to, żeby wsparł naszą inicjatywę - dodał. Pytany, czy planuje spotkanie z prezydentem odpowiedział, że będzie chciał się z nim spotkać "po powrocie prezydenta z Korei".

- Liczę, że poprze projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PO - mówił w wywiadzie. Jego zdaniem prezydent, nie wetując ustawy o IPN, zaszkodził nadzwyczaj poważnie polskiej racji stanu.

Zdaniem Schetyny dzisiaj polska pozycja na arenie międzynarodowej rozsypuje się jak domek z kart. - Domagamy się od rządu przedstawienia informacji w Sejmie o tym, co Polska Fundacja Narodowa zrobiła w sprawie ratowania dobrego imienia Polski w trakcie konfliktu polsko-izraelskiego - mówił. Dodał, że PO w poniedziałek złoży wniosek w tej sprawie. - PiS i spółki zmuszane do wpłacania pieniędzy na PFN powinni się wytłumaczyć z efektu składek - uważa lider PO.

Lider PO przewiduje też, że wiosną wróci czas masowych protestów Polaków przeciwko polityce rządu. - W maju będzie nasz Marsz Wolności - mówił dodając, że będą także inne marsze protestu przed wyborami samorządowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bogdan Warturek 2018-02-12 21:43:24
    Grzegorz Schetyna, ty ofermo parlamentarna, tyś jest głupszy, od najgłupszego w Nowoczesnej, więc odpuść sobie i POlataj sobie za ping pongiem...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA