REKLAMA

Grzegorz Schetyna: PO chce likwidacji IPN

  • Autor: PAP/AT
  • 27 lutego 2018 12:30
Grzegorz Schetyna: PO chce likwidacji IPN Funkcjonowanie IPN-u trzeba rozdzielić na inne instytucje - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

PO chce podzielić IPN na Radę Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa i na Polskę Akademie Nauk - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

PO wciąż opowiada się za likwidacją IPN, należy rozdzielić go na inne instytucje - zaznaczył Schetyna. Przeciwko likwidacji Instytutu wypowiedział się wcześniej poseł tej partii, kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pytany w internetowym programie #RZECZoPolityce, czy Platforma wciąż opowiada się za likwidacją IPN, Schetyna potwierdził.

"Mówiliśmy o tym wcześniej, że funkcjonowanie IPN-u trzeba rozdzielić na inne instytucje i będziemy do tego przygotowani" - odpowiedział Schetyna.

Czytaj też: Dera: Ustawa o IPN nie została zamrożona

O chęci likwidacji IPN lider PO wspomniał w maju ubiegłego roku w Krakowie.

Schetyna podkreślił wtedy, że PO chce podzielić IPN na Radę Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa i na Polskę Akademie Nauk. "Zaś cały dział prokuratorski powinien trafić do Prokuratury Generalnej" - dodał.

Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PO Rafał Trzaskowski, pytany o tę samą kwestię we wtorek w Radiu Zet, powiedział, że jest przeciwny likwidacji Instytutu.

"Od samego początku mówiłem, że nie jestem zwolennikiem likwidacji IPN" - powiedział Trzaskowski. Jego zdaniem "IPN wykonywał dużo roboty, jeżeli chodzi o badanie naszej historii". Poseł PO zaznaczył jednak, że jego zdaniem "widać, że Instytut jest używany politycznie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA