REKLAMA

Grzegorz Schetyna: W PiS zaczęła się wojna domowa

  • Autor: PAP/AT
  • 11 maja 2017 09:42
Grzegorz Schetyna: W PiS zaczęła się wojna domowa Szef PO uważa, że w PiS istnieje konflikt wewnętrzny (Grzegosz Schetyna, fot.schetyna.pl)

Ludzie w PiS-ie - spierają się ze sobą i kłócą się - uważa szef PO Grzegorz Schetyna.

• Szef PO Grzegorz Schetyna uważa, że w PiS istnieje konflikt wewnętrzny.

• Ludzie w rządzie PiS - w ogóle w PiS-ie - spierają się ze sobą i kłócą się - powiedział.

• Tam się zaczęła wojna domowa - ocenił.

Schetyna pytany w programie WP.pl, czy jego zdaniem premier Beata Szydło "szykuje nowe otwarcie w swoim rządzie" ocenił, że "nie ona będzie układać ten rząd tylko Jarosław Kaczyński, tak jak to robił półtora roku temu".

"Nie mam co do tego złudzeń" - powiedział szef PO. Jego zdaniem w PiS istnieje konflikt wewnętrzny. "Ludzie w rządzie PiS - w ogóle w PiS-ie - spierają się ze sobą i kłócą się. Tam się zaczęła wojna domowa" - uważa Schetyna.

Pytany o kontakty z przewodniczącym Rady Europejskiej, b. premierem i b. szefem PO Donaldem Tuskiem powiedział, że ich "relacje są w porządku". Ocenił, że ich drogi polityczne jeszcze się kiedyś zejdą. "Na pewno, bo on przecież wróci do Polski po kadencji, czyli w grudniu 2019 roku, i siłą rzeczy wtedy wszystkie rzeczy bardzo się zbliżą" - powiedział Schetyna.

Czytaj też: Schetyna: Rząd musi być aktywny w rozwiązywaniu problemu uchodźców

Lider PO pytany o zapowiedzi Platformy Obywatelskiej dotyczące nieprzyjmowania w Polsce nielegalnych migrantów wyjaśnił, że jego zdaniem obecnie w Europie problem imigrantów jest inny niż półtora roku temu.

"Dzisiaj nie ma problemu uchodźców tak dramatycznego jak wtedy półtora roku temu" - powiedział. Dodał, że Platforma nie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. "Dzielimy problemy uchodźców na kwestie nielegalnych migrantów i uchodźców" - podkreślił Schetyna.

Dopytywany, czy PO jest za otwarciem Polski wobec uchodźców odpowiedział: "zawsze". "Polityczni uchodźcy to Konwencja Genewska, to zobowiązania Unii Europejskiej, to decyzje, które są w Brukseli. I w tym chcemy uczestniczyć" - dodał Schetyna.

Pytania o stanowisko PO i zarzuty, że zmienia zdanie w kwestii imigrantów i uchodźców pojawiły się po tym, gdy we wtorek Schetyna zapytany przez dziennikarza TVP Info, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski odpowiedział: "Nie, jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski". Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy, że nie przyjmujemy uchodźców, lider PO odparł: "tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców".

W środę szef PO na konferencji prasowej odpowiadał na pytania o program zadane w ubiegłym tygodniu przez PiS, z których jedno dotyczyło kwestii imigrantów. Schetyna oświadczył wówczas m.in. że PO jest za tym, aby Polska, tak jak Unia Europejska, angażowała się w humanitarną pomoc ofiarom wojen i - jak zaznaczył - "to jest aktywność, którą polski rząd wcześniej prowadził". "Nie będziemy przyjmować nielegalnych migrantów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA