REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Wspólnie wystąpimy o odwołanie rządu i premier Beaty Szydło

  • Autor: PAP/AT
  • 16 listopada 2017 13:13
Grzegorz Schetyna: Wspólnie wystąpimy o odwołanie rządu i premier Beaty Szydło Schetyna: Premier Beata Szydło i rząd do dymisji. Zgłosimy wniosek o wotum nieufności (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

Żądam od premier Beaty Szydło podania się do dymisji, podania do dymisji całego rządu - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

"Są odpowiedzialni za te zachowania. To rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenia dla mowy nienawiści, dla takich zachowań, dla agresji i wewnętrznej wojny, dla hołubienia bojówek, które z nacjonalistycznych haseł próbują tworzyć język polityczny" - oświadczył na czwartkowej konferencji prasowej Schetyna odnosząc się do wydarzeń podczas sobotniego Marszu Niepodległości.

"To brak reakcji ze strony premier Szydło jest odpowiedzią na tę hańbę i wstyd, który widzieliśmy 11 listopada" - dodał lider PO.

Czytaj też: Jak Polacy oceniają rząd i premier po dwóch latach działalności?

"Dlatego żądam od premier Szydło podania się do dymisji, podania do dymisji całego rządu. Jeżeli nie nastąpi ten gest, symboliczny i honorowy, to w przyszłym tygodniu zgłosimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności i odwołanie tego rządu" - mówił lider PO.

Schetyna poinformował, że rozmawiał już w tej sprawie z liderami PSL i Nowoczesnej. "Ten wniosek uzasadnimy i podpiszemy razem i wspólnie wystąpimy o odwołanie tego rządu" - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdzisław Owsianka Kraków 2017-11-16 16:54:51
    Tego Schetynę (...) całkowicie. Czerwona zaraza przeżarła jego mózg. Ten (...) chce odwołać najlepszy rząd Rzeczpospolitej od 70 lat. Chory, nie normalny, psychiczny. Natomiast co zrobi Petru to nie żadnego znaczenia. Ufam zaś, że Kosiniak-Kamysz jr i jego partia prostaków nie poprze szubrawego wniosku tego matoła Schetyny !!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA