REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Wybory samorządowe to dla mnie test

  • Autor: PAP/AT
  • 07 września 2017 10:11
Grzegorz Schetyna: Wybory samorządowe to dla mnie test Sprawdzimy naszą politykę w wyborach samorządowych - powiedział szef PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

To będzie test dla mnie jako polityka, który jest odpowiedzialny za Platformę - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna o wyborach samorządowych.

"Sprawdzimy naszą politykę, moją politykę w wyborach samorządowych (...) To będzie test dla mnie jako polityka, który jest odpowiedzialny za Platformę. Jestem optymistą i jestem przekonany, że wygramy te wybory" - ocenił w TVN24.

Pytany, czy nie jest mu przykro, że obecnie zajmuje trzecie miejsce wśród polityków do których Polacy nie mają zaufania zaznaczył, że w maju zajmował drugie miejsce w rankingu zaufania, zaraz po prezydencie Andrzeju Dudzie. "Teraz jestem z drugiej strony" - powiedział.

Ocenił, że może to być efekt "takiej twardej polityki, którą jako lider Platformy przyjął". "To zawsze wywołuje emocje"- zaznaczył.

Czytaj też: Opozycja pracuje nad wspólnotą programową

Schetyna odniósł się też do wypowiedzi posłanki PO Joanny Muchy, która na początku sierpnia pytana w wyborczej.pl. czy przed wyborami powstanie nowa partia, powiedziała: "Nie wiem, czy tak się stanie, jestem natomiast przekonana, że jest potrzeba, jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie i żeby jednak zwrócić się, czy pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, tych którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie". Lider PO ocenił, że ta wypowiedź posłanki była nieprecyzyjna. Według niego nie mówiła ona o własnej i nowej partii tylko o oczekiwaniu na nową jakość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA