REKLAMA

Grzegrzółka: Marszałek Kuchciński zaproponuje, by obrady Sejmu wznowić w środę

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lipca 2017 15:25
Grzegrzółka: Marszałek Kuchciński zaproponuje, by obrady Sejmu wznowić w środę Marek Kuchciński (fot.marekkuchcinski.pl)

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, na wniosek klubu PiS, zaproponuje przeniesienie trzeciego dnia 45. posiedzenia z piątku na środę; ma to związek z wizytą przewodniczącego Stałego Komitetu OZPL Zhanga Dejianga - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Grzegrzółka podkreślił, że podczas poniedziałkowego posiedzenia prezydium Sejmu marszałek Marek Kuchciński, na wniosek klubu PiS, zaproponuje przeniesienie trzeciego dnia 45. posiedzenia z piątku na środę (12 lipca). "Ma to związek z wizytą Przewodniczącego Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który będzie przebywać w Polsce od środy wieczorem do niedzieli" - dodał.

W związku z tym - zaznaczył Grzegrzółka - zaplanowano "szereg spotkań przewodniczącego", w tym m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim oraz z premier Beatą Szydło.

W piątek marszałek Marek Kuchciński poinformował, że obrady Sejmu, które miały się zakończyć tego dnia, będą kontynuowane w piątek 14 lipca; w poniedziałek pojawiła się informacja, że tego dnia o godz. 15.30 zbiera się Prezydium Sejmu. Wicemarszałek Barbara Dolniak (Nowoczesna) poinformowała, że według jej informacji, Prezydium Sejmu ma prawdopodobnie zająć się przyspieszeniem terminu wznowienia obrad Sejmu.

Czytaj też: PO chce szybszych obrad Sejmu. Będzie protest?

Sejm na wznowionym posiedzeniu ma się zająć projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożonym przez grupę posłów PiS. Zakłada on dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

Sejm zajmie się też m.in. wnioskiem PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA