REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła Fransa Timmermansa do Warszawy

  • Autor: PAP/GP
  • 20 kwietnia 2016 11:03
Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła Fransa Timmermansa do Warszawy Wiceszef KE był w Warszawie 5 kwietnia, aby przeprowadzić rozmowy w ramach rozpoczętej w styczniu przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.0)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że zaprosiła wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na Paradę Schumana i Koncert Europejski, które odbędą się 7 maja w stolicy.

- Zaprosiłam Timmermansa na wspólne świętowanie Dnia Europy na Paradzie Schumana i Koncercie Europejskim 7 maja - napisała Gronkiewicz-Waltz w środę na Twitterze.

Źródło: twitter.com

Szef dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział we wtorek (19 kwietnia), że być może w maju wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans zdecyduje się odwiedzić Polskę. Jak dodał szef polskiego MSZ, do tej pory nie została potwierdzona chęć złożenia ponownej wizyty przez Timmermansa w naszym kraju.

Przeczytaj: Waszczykowski w Ankarze

Rzecznik KE Margaritis Schinas podkreślił w poniedziałek (18 kwietnia), odnosząc się do słów szefa polskiej dyplomacji, że Timmermans uda się do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przyznał jednocześnie, że nie ma jeszcze daty tej wizyty. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zapowiadała, że dojdzie do niej "wkrótce".

Wiceszef KE był w Warszawie 5 kwietnia, aby przeprowadzić rozmowy w ramach rozpoczętej w styczniu przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski. Procedura związana jest z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Spotkał się on wówczas z przedstawicielami rządu oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim. Po tych rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie, aby kontynuować dialog.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Irena 2016-04-20 11:50:17
    Po co nam ten GEJ-sługus NIEMIEC!!!? ....Swój zawsze TRZYMA ze SWOIM!!! Ci z PO-PSL-SLD zawsze TRZYMALI z OBCYMI!!! Nie z Polakami i POLSKĄ!!! No normalni AGENCI!!! Tak jak tuSSk-sługa Merkel!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA