REKLAMA

Harmonogram komisji sejmowych, III posiedzenie Sejmu

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2015 12:55
Harmonogram komisji sejmowych, III posiedzenie Sejmu Komisje sejmowe zaczeły pracę 1 grudnia (fot. K.Białoskórski, sejm.gov.pl)

We wtorek obradowały komisje zdrowia i komisja sprawiedliwości i praw człowieka. 2. grudnia zbierają się komisje m.in. polityki senioralnej, rolnictwa i rozwoju wsi oraz komisja spraw kontroli państwowej. Inne komisje będą obradować jeszcze w czwartek. Odbędzie się też pierwsze powiedzenie komisji ds. służb oraz komisja obrony narodowej w MON. Obydwa posiedzenia utajniono.

Posiedzenie sejmu to nie tylko wystąpienia z mównicy sejmowej. Większość pracy legislacyjnej izby odbywa się w pracach komisji.

1. grudnia, wieczorem obradowały komisja zdrowa i komisja sprawiedliwości. Druga zatwierdziła wybór rekomendowanych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Pierwsza wysłuchała planów działania ministerstwa zdrowia pod nowym kierownictwem. Posłowie usłyszeli informacje ministra o kierunkach planowanych działań resortu zdrowia w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Horyzontem tych działań są lata 2016 do 2019.

Komisje sejmowe 2. grudnia 2015

Większość pracy przewidziana jest na drugiego grudnia. Obrady w komisjach zaczną się od godz. 10. Będą obradować komisje polityki senioralnej, rolnictwa, Unii Europejskiej, spraw kontroli państwowej, obrony narodowej, administracji i spraw wewnętrznych. Także komisje służb specjalnych, spraw zagranicznych, edukacji, łączności z Polakami za granicą, cyfryzacji i kultury.

Część komisji będzie rozpatrywać ostatnie wnioski organizacyjne, związane z nową kadencją. Inne przechodzą do pracy merytorycznej.

Komisja rolnictwa będzie zajmować się stanem rynku wieprzowiny. Komisja do spraw UE będzie procedować stanowiska rządowe na najbliższe spotkania ministrów w Brukseli. Tutaj zwracamy uwagę na kwestie finansowe, które będą przedmiotem rozmów, na forum UE, 8 grudnia 2015r.

Komisja obrony narodowej spotyka się w resorcie obrony na wyjazdowym posiedzeniu. Jest to posiedzenie zamknięte i objęte procedurą tajności. Podobnie o godzinie 13. potraktowano spotkanie komisji ds. służb specjalnych.

Komisja Spraw Zagranicznych będzie monitorować sytuację za wschodnią granicą, wysłucha raportu o sytuacji na Ukrainie.

Komisje sejmowe 3. grudnia 2015

W czwartek komisje również zaczynają pracę rano. Plan przewiduje obrady o godz. 10 i 11. Posłowie będą rozmawiać w komisjach kultury i środków przekazu, komisji sportu i turystyki oraz komisji ds. Unii Europejskiej.

Komisja kultury i środków przekazu będzie organizować swoje prace do połowy roku 2016. W jej planie jest także wysłuchanie pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w 130. rocznicę urodzin Adama Chętnika - etnografa, muzealnika i działacza społeczno-politycznego z przełomu wieków XIX i XX.

Komisja sportu będzie zapoznawać się ze stanem polskiej kadry narodowej na zimowy sezon 2015/16. Kluczowe będą dyscypliny olimpijskie.

Komisja ds. UE w czwartek zapozna się ze stanem wykorzystania funduszy europejskich przez Polskę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA