REKLAMA

Henryk Kowalczyk: Pierwsze posiedzenie rządu Morawieckiego najpóźniej w przyszły wtorek

  • Autor: PAP/JS
  • 12 grudnia 2017 21:25
Henryk Kowalczyk: Pierwsze posiedzenie rządu Morawieckiego najpóźniej w przyszły wtorek Kowalczyk zapytany, czy pozostanie w Radzie Ministrów podkreślił, że "to będzie pan premier oceniał". (Henryk Kowalczyk, fot. wikipedia.org)

Pierwsze posiedzenie rządu Morawieckiego powinno się odbyć najpóźniej w przyszły wtorek - mówił w rozmowie z RMF FM szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pytany, czy nie będzie posiedzenia przed czwartkowym szczytem UE, odparł, że "może się odbyć", ale byłoby krótkie.

Kowalczyk pytany, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie rządu pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że "najpóźniej byłoby to we wtorek". "Wtorek jest takim zwyczajowym dniem posiedzeń rządu" - wyjaśnił minister.

Na pytanie, czy w takim razie posiedzenie nie odbędzie się przed rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczytem Unii Europejskiej, minister odparł: "może się odbyć, ale bardziej takie krótkie, nie będą rozpatrywane ustawy".

Kowalczyk zapytany, czy pozostanie w Radzie Ministrów podkreślił, że "to będzie pan premier oceniał". "Ja sobie zdaję sprawę z tego, że przewodniczący komitetu stałego powinien być bardzo bliskim współpracownikiem premiera i jeśli pan premier uzna, że kogoś takiego ma, to ja bardzo chętnie skorzystam i idę na wolne" - dodał.

Zaznaczył, że z premierem omawiał "tylko i wyłącznie" temat planowanego na środę posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów. "Nie powiedziałem, że odchodzę i nie powiedziałem, że zostaję. Nie było na ten temat żadnej rozmowy" - podkreślił.

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek wygłosił w Sejmie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano na wtorek o północy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA