REKLAMA

Igrzyska olimpijskie: Minister sportu debatował o przygotowaniach do Rio

  • Autor: GP
  • 18 lipca 2016 11:23
Igrzyska olimpijskie: Minister sportu debatował o przygotowaniach do Rio Minister sportu na debacie poświęconej olimpiadzie w Rio. Minister drugi od prawej. (fot.:msport.gov.pl)

● Minister sportu brał udział w debacie poświęconej polskim przygotowaniom do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
● Witold Bańka zapewnia, że najbliższe wysiłki resortu skupią się na tzw. "dyscyplinach medalodajnych".
● Resort stara się też rozpropagować marketingowo olimpiadę, co ma przyczynić się do profesjonalizacji sportu w Polsce.

W połowie lipca, w Klubie Olimpijczyka w siedzibie PKOl-u odbyło się spotkanie z serii "Kierunek Rio". To seria cyklicznych rozmów prowadzonych przez redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego".

Tym razem dyskutowali: minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, członek zarządu Kulczyk Holding Jarosław Sroka, prezes Totalizatora Sportowego Łukasz Łazarewicz i Tomasz Redwan, specjalista ds. marketingu sportowego.

Omawiane, obok zatwierdzonej przez PKOl reprezentacji Polski, były finanse i marketing sportowy. 

- Sportowcy na pierwszym miejscu stawiają wyniki sportowe na igrzyskach, a później myślą o pieniądzach - mówił Michał Pol w czasie spotkania. Część pytań do debatujących dotyczyła przygotowanych nagród dla polskich sportowców, którzy oczywiście mają nadzieję przywieść z Brazylii kolorowe krążki. 

Tabliczka z nazwiskiem ministra sportu, źródło: msport.gov.pl

- Kwoty stały na tym samym poziomie od wielu lat. Podnieśliśmy je niemal o sto procent. To nie będzie miało wpływu na wyniki, ale na pewno poprawi nastrój wielu sportowcom – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka. - Musimy wypracować odpowiedni system, by nie zbankrutować w przypadku medalu którejś z dyscyplin drużynowych - dodał prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

- Chcemy zmienić nastawienie w polskim sporcie, tak by szukano rozwiązań długofalowych. Do tej pory, niestety podejmowano jednorazowe działania, najczęściej po jednostkowym sukcesie - kontynuował Bańka. - Będziemy wspierać dyscypliny "medalodajne", takie które do tej pory nie miały szans na wsparcie finansowe – dodał minister.

Czytaj: Resort sportu szuka partnerów

-  Pierwszy raz ministerstwo przygotowało bardzo dobre dokumenty dotyczące marketingu. Taki ruch zachęci związki sportowe do profesjonalizacji - podkreślił Tomasz Redwan.

Ostatnia debata z serii "Kierunek Rio" odbędzie się 29 lipca. Tydzień później rozpoczną się igrzyska olimpijskie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA